Relaxace v Krkonoších

sestavil: Václav

Toto léto (rok 2012) jsem byl na dva dny v Krkonoších. Byla to příjemná relaxace...

Čistý vzdoušek

Relaxace v KrkonošíchKrátce před Krkonošemi jsem ve vlaku postřehl něco zajímavého. Jel jsem vlakem z Prahy a když jsem kousek od Krkonoš otevřel okno, úplně mě to praštilo. V Krkonoších mi pak začalo trošku téct z nosu a spustilo to různé čístící procesy v těle. Viděl jsem, jak se tělo nebojí dýchat, jak si to užívá, jak mu to dělá dobře. Připadal jsem si jak soustava potrubí a vnímal jsem, jak tělem proudí vzduch.

Dokonce i rámci Krkonoš jsem vnímal drobné rozdíly. Když jsem byl někde výš, kde byly jen stromy, bylo to jiné, než v údolích v menších městech. V okolí měst si to tělo tak neužívalo. Auta? Činnost lidí?

Když jsem se vrátil do Prahy, pár hodin jsem tu kašlal. Cítil jsem, jak tělo stáhlo dýchací cesty, jak se snažilo příliš nedýchat, trošku se mi ucpal noc. Druhý den jsem přestal kašlat a noc měl už prázdný, ale dýchání bylo jaksi zateměné. Jako by tělo dýchalo jen trošku, nedělalo mu to radost. A to bydlím na okraji Prahy.

Je samozřejmě trošku nesmysl, srovnávat Prahu např. s Krkonošemi, o tom ale tento text není...

Lidé, kteří překvapí

Relaxace v KrkonošíchBylo zajímavé pozorovat, jak se k sobě lidé chovají, v závislosti na tom, na jakém místě jsem byl. Na turistických trasách, které jsou dál od měst, dál od lanovek a dál od veškeré civilizace se lidé zdraví. Něco jako "dobrý den". Když jde pak člověk ještě výš, tak už to je spíše jen "ahoj" (nehledě na národnost).

Částečně je to asi tím, že se tam nedostanou lidé, kteří jsou zvyklí posedávat u televize, sedět v hospodě s cigaretou u piva apod. A také, koncentrace lidí je tam relativně malá, takže je člověk více sám se sebou, začne být více slazen se vším okolo, a lidé, které potká, mu pak jsou jaksi bližší. Kdyby měl takto člověk zdravit každého člověka i ve městě, nedělal by asi nic jiného. Ale i tak, přístup lidí k sobě navzájem je v horách moc pěkný.

Poté jsem přijel do Prahy. Všude okolo jsem viděl vesměs kyselé a tak nějak unavené obličeji. Tak jsem to alespoň vnímal v porovnání s tím, jak jsem si přišel já - spokojeně, zharmonizovaně. Ne z nějakého konkrétního důvodu, ale jen tak, bezdůvodně. Viděl jsem, že lidé v Praze nejsou šťastni. Chodí z práce často úplně bez energie, běhají bezmyšlenkovitě sem tam, s okolím jsou v kontaktu často jen skrze svůj intelekt. O to víc pak člověka potěší, když potká někoho, kdo takto nefunguje.

Ticho...

Relaxace v KrkonošíchJednou z věcí, která mě hodně oslovila, bylo to, jaký klid je na některých místech v Krkonoších. Chvílemi jsem si připadal doslova jako netopýr. Slyšel jsem svůj dech, slyšel jsem zvuk křídel včel, vnímal jsem zvuk při došlápnutí. Slyšel jsem, jak několik kilometrů ode mě dovádí dětí, slyšel jsem vítr.

A tak jsem si v Krkonoších příjemně zarelaxoval. Úmyslně používám slovo relaxace, ne meditace, protože tam nebylo proč meditovat a nebylo tam také nad čím meditovat...

Všechno bylo tak hezky přirozené...Vloženo: 26.08.2012

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 2
poslední: 26.02.2013 00:52

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Pokud existuje náboženství, které může obstát v porovnání s nároky současné fyziky, je jím buddhismus. (Albert Einstein)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0