Sedmidenní půst v praxi a návrat k jídlu

sestavil: Radomír "Miguel" Navrátil

Jelikož se od útlého věku zajímám o duchovní stránku života tady na Zemi a snažím se meditovat a praktikovat magii, tak půst, krom toho, že to byl očistný rituál (jsem resp. byl jsem statný uživatel konopí) byl pro mne i dalším krokem na mé duševní cestě.

Již nyní vím, že v průběhu léta se dám do delšího, 14 či 21. dní trvajícího půstu.

První den - pondělí 7. března

Vše proběhlo v pohodě, objevily se klasické pocity hladu, které jsem hravě překonal. K večeru jsem začal cítit příjemnou uvolněnost. Při usínání mě začalo mravenčit v tvářích, musel jsem si lehnout na záda a vyrovnat celou páteř. V průběhu dne se ještě objevili pocity proudící energie.

Den druhý - úterý 8. března

Ráno se mi nechtělo stávat - jako obvykle, pocit hladu byl menší jako den předtím. Nicméně pocity proudící energie se v průběhu dne zvýšily. Dokonce bych tyto pocity přirovnal k lehkému stavu zkouření. Celé tělo mě jakoby mravenčí. A velmi zajímavá věc - čas dnes ubíhá velmi, velmi pomalu. Pnutí v krční páteři mi připomíná, že bych se měl naučit psát všemi deseti prsty, protože pořád se koukat na klávesnici znamená sklánět hlavu. Den jinak proběhl v pořádku, ke konci dne odezněly stavy zkouření (zřejmě se již odplavilo dostatek zbytkového THC). Usínal jsem okolo 11 večer, navečer jsem si dal trochu přemražené vody. Měl jsem ze začátku problém usnout, protože jsem cítil prázdný žaludek.

Den třetí - středa 9. března

Ráno jsem se probudil před pátou. Chytil jsem křeče do lýtek. Nicméně již před tím bylo mé spaní lehké. Velmi jsem si odpočinul. Kdybych si neříkal, že počkám na budík, mohl bych vstávat již před pátou - což není obvyklé. Obvykle mám problém vstát o půl šesté. V průběhu dopoledne se mi začaly uvolňovat hleny. Měl bych se též zmínit o tom, že jsem se během tří dnů půstu zbavil lehkého počátečního zánětu, který jsem chytil od přítelkyně. Ta je již týden nemocná.

V průběhu dopoledne se vrátil stav lehkého zkouření. Brní mě celé tělo a cítím jako by mnou procházel proud.. A mám nutkavější pocit žízně, než předchozí dva dny. Když jsem vyšel do města něco zařizovat, uvědomil jsem si, že jdu velmi pomalu a co je důležité, nevadí mi to - celkově jsem se pohyboval během celého dne velmi úsporně. Večer jsem zase vypil přemrzlou vodu. Spánek zase přicházel o něco hůře než normálně.

Den čtvrtý - čtvrtek 10. března

Ráno jsem byl o něco ospalejší, než předchozí den, nicméně jsem vstal celkem bez problému v pět. Kolem třetí ráno mě probudili křeče v nohách. Napil jsem se. V práci jsem zjistil, že onen pocit zpomalení je asi zatím pryč. I pocity proudící energie odezněly. Dokonce mi již ani nekručí v žaludku, zřejmě si již zvykl na nepříjem potravy. Nicméně jsem byl nastávajícími křečemi donucen vzít si Magnézium rozpuštěné ve vodě. Zatuhlost lýtek pomalu odchází. To mě přivádí na myšlenku, že by měl člověk při půstu zřejmě nějaké minerály přijímat. Hlavně Magnézium, které napomáhá funkci svalů a váže na sebe odpadní materiál.

Nedávno vyšla knížka popisující odkyselení organismu pomocí vysokých dávek Magnézia a dalších dvou prvků (zřejmě Draslík a Vápník, ale nejsem si jist). Čas již plyne relativně normálně. Večer se mi hůře usínalo, jelikož jsem se celý večer krčil u počítače, který je mým nešvarem i prací. V posteli jsem se snažil pomocí dechových cvičení vyrovnat záda a trochu mi to pomohlo, nicméně krk mám ztuhlý stále. Dokonce jsem měl duchovní rozpravu sám se sebou, o tom, jestli mám pokračovat v meditaci či nikoli. Nakonec jsem pokračoval a v klidu usnul. Ještě bych se měl zmínit o tom že se mi v průběhu dne začaly vybavovat myšlenky na jídlo. A né ledajaké - Hamburger, KFC, toasty a jiné laskominy, které nemají s pořádným jídlem společného ani co by se za nehet vešlo. Ano, občas si hamburger dám, jednou či dvakrát do roka, a pokaždé zjistím, že je odporný (lepší bych dokázal udělat i se zavázanýma očima).

Den pátý pátek - 11. března

Ráno jsem se probral se šílenou křečí v lýtku. Křeče se neustále zesilují. Zase jsem vstával v 5 ráno a nedělalo mi to problém. Jelikož jsem měl dost času, než odejdu do práce, dal jsem si menší cvičení podobné kata v karate a taichi, některé pohyby mě napadají jen tak samy od sebe (zřejmě bych se měl nad tímto více zaobírat). V práci jsem byl čilý a plný energie , která lehce a příjemně proudila z Hara. Již jsem necítil brnící ruce a celé tělo i stavy "zhulenosti" odezněly. A dokonce čas začal běžet "normálně". Uvědomil jsem si, že i má spotřeba vody se snížila. A ještě jedna věc - tak od středy, co si zpětně uvědomuji zatínám zuby, zřejmě z toho důvodu, že žvýkacím svalům chybí pohyb.

Během dneška jsem zjistil nejen to, že mám lepší čich, ale i sluch. Hučení počítačů, které je u nás v kanceláři, jsem před tím nikdy neslyšel. A ještě malá poznámka - nakonec pracovního týdne byly u nás na stole v kanceláři nachystané oříšky, chipsy, tyčinky, kolegové připíjeli na zdraví jinému kolegovi a stále mě z hecu zvali na panáka. Osobně si myslím, že takovýto krátký půst je klidně možné držet i bez toho, aby se člověk odstěhoval mimo lidi. Mnohem více to podporuje sebedůvěru a vůli vykonat. Nyní mě čeká víkend, který zřejmě zaměřím na meditace a cvičení.

Den šestý sobota - 12. března

Původně jsem měl v plánu jít do solné jeskyně, a na masáže, bohužel někteří lidé si nezvykli starat se o své webové stránky se stejnou pečlivostí jako o klasické výlohy a tak, když jsme dorazili na místo, bylo zavřeno. Dneska jsem nemeditoval, ani necvičil (jak jsem měl původně v plánu). Ráno byla u nás návštěva, odpoledne jsme šli do již zmiňované zavřené solné jeskyně a než se člověk nadál, byl večer. Začal jsem přemýšlet o tom, jaké to bude vracet se k jídlu, byl jsem v takovém rozpoložení, že jsem si říkal, že bych dal klidně dalších 14 dní. Večer jsme se s přítelkyní dívali na velmi hezký a hlavně poučný film - Jíst, meditovat, milovat. Je to opravdu na zamyšlení. Zase jsem si koupil vodu obsahující hořčík.

Den sedmý neděle - 13. března

Strávil jsem ji úklidem, jedno zjištění o kterém jsem se možná nezmínil je, že jsem začal po sobě uklízet, což jsem předtím nedělal. Možná to souvisí s tím, že se v mém těle udělal pořádek. Večer jsem se konečně věnoval meditaci a cvičení, dlouho jsem se necítil tak dobře. Moje myšlenky na jídlo byly velmi zajímavé. Ani náhodou se neblížily mému obvyklému stravování. Příkladem je smažené mleté telecí maso nebo půl na půl s vepřovým a tímto naplněná vydlabaná paprika, klidně třeba i s cibulí.

Nebo podobné maso v placce z ovesné mouky s lehce osmahnutou cibulkou a čerstvou zeleninou. Nebo medové pečivo, absolutně nemám chuť na něco cukrové nebo velké množství pečiva.

Den osmý pondělí - 14. března

Dnes ráno jsem si udělal první jídlo - napařovanou mrkev. Ráno byla chutná a šťavnatá, ale v práci jsem zjistil že mě unavila mnohem víc než bych nejedl. Buďto jsem ji udělal špatně a nebo nevím. Okolo 8 jsem měl těžký žaludek. V poledne 6 hodin po konzumaci se stále ještě nic neděje, žádný průjem. Večer jsem si dal trochu acidofilního mléka.

Shrnutí za úterý až pátek (15 - 18. března)

Jednoznačně se mi zjemnila chuť a díky tomu mi nechutná spousta věcí, které jsem dříve jedl a ani na ně již nemám chuť. Největší problém je v práci kde nám dováží jídlo. Chutnalo špatně před půstem, ale teď po půstu je to k nevydržení. Budu si muset vařit sám. Další věc, kterou jsem zjistil, že s menším žaludkem sním méně a tím pádem nejsem po jídle unavený jako kolegové. A po špatném jídle mám mnohem větší žízeň, než když jsem držel půst. Stále si uvědomuji jemné zklidnění organismu, nikam se neženu a nestresuju. Řekl bych, že pro normální život se mé nároky na stravu zmenšily tak o 25-50% a nemám pocit hladu. Každopádně příští rok provedu půst znovu.


Vloženo: 20.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 8
poslední: 18.05.2011 19:55

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ať jste kdekoli, vaše náboženské učení tam musí být s vámi. (Dalajláma)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 2, poslední: 17.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0