Sexuální energie neexistuje

sestavila: Dana Papáčková

Nikdo nikdy nezměřil sexuální energii, neexistuje přístroj, který by ukázal výchylku, když dochází ke vzrušení.

Sexuální energie

Sexuální energie neexistujeExistují běžné lékařské přístroje, které změří změnu tlaku, teploty, elektrického odporu, dechovou frekvenci a mnoho dalšího, ale ty neměří přímo sexuální energii. Ty měří lidské projevy, projevy psychosomatické , projevy našeho těla.

Energie je jen jedna, ale existuje nekonečně mnoho jejích projevů. Pokud životní energii použijeme na trávení, tak bude mít tento účel, pokud životní energii použijeme na běh nebo chůzi, tak bude mít jiný účel. Energii nazýváme podle toho, jak ji použijeme. Sexuální energie je prostě naše životní energie, kterou použijeme při milování.

Při běžné sexuální výměně většinou životní energii spotřebujeme. Jsme v přetlaku naších pudových potřeb, energie se v těle nashromáždí a sexuálním účelem, čakrou, otvorem vyteče z těla ven. Nadbytečná životní síla se víceméně spotřebuje. Pokud sexuální akt uskutečníme pouze z pudových potřeb a pokud dokonce je automatizován, pak sexuální výměna může dokonce člověka oslabit. Dlouhodobý partneři, kteří k sobě přistupují se zvykem, opakují pohyby, rituály, prožitky.

Milostný akt

Mysl je schopna jakýkoliv vzrušující nebo extatický okamžik kontrolovat a potlačovat. Mysl je schopna milostný akt vlastně vypreparovat na pouhou biologickou výměnu.

Jednou jsem se zeptal jedné známé sexuoložky jak by definovala vyvrcholení a ona odpověděla, že vyvrcholení je u mužů ejakulace a u žen poševní stahy.

Tato definice z milostné výměny dělá čistou tělesně pudovou akci, zcela kontrolovanou myslí bez možností emocí a duchovní výměny. Tato definice vlastně popírá pravou podstatu milostného zážitku.Tato definice dokonce víceméně odsuzuje milostný akt k pouhému rozmnožovacímu aktu.

Tantrické milování

Tantrické spojení využívá tělo k duchovní výměně. Při tantrickém spojení oba milenci rozmnožují své životní síly, energie, která by se dříve spotřebovala se transformuje, rozmnožuje. Tantričtí milenci se ozdravují a posilují. Tantričtí milenci zkvalitňují svůj život a naplňují sebe sama velikým blahem.

Sexuální akt je dialog mezi mužem a přírodou prostřednictvím ženy a mezi ženou a přírodou prostřednictvím muže. Pokud jsou muž a žena osamoceni, tak komunikace není úplná.

Sex je neovladatelný, naléhavý a přirozený. Může být jako veliká síla myslí kontrolován a zablokován nebo meditací transformován.

Je-li člověk bdělý, tak sexuální akt se stane duchovním zrozením. Skutečná láska přichází po sexu. Sex nás ovládá přes naší potřebu, my sex nemůžeme ovládat, pak bychom zabili svoji životní sílu. Můžeme jej pouze přijmout, prožívat a transformovat.


Vloženo: 19.12.2009

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 1
poslední: 25.12.2009 14:09

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Připomínejte si Kámanitu: Světy kroužily, aniž se od sebe příliš vzdalovaly, aniž se příliš přibližovaly, v dokonalé harmonii. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Pocity ztraceného času
komentářů: 3, poslední: 22.04.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019
Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019
Všetko je to v hlave. Tak sa z..
komentářů: 17, poslední: 12.04.2019

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 106, poslední: 19.04.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 12, poslední: 13.04.2019
Neviditelné stíny
komentářů: 12, poslední: 19.03.2019
Předání energie jiným...
komentářů: 1, poslední: 18.03.2019
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 266, poslední: 12.03.2019
Duchovno a duchovní
komentářů: 4, poslední: 25.02.2019

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 23.04.2019


Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0