Skutečné štěstí si za peníze nekoupíme

sestavila: Jitka Kadečková

Hledáte štěstí a naplnění Vašeho života? Připadá Vám, že nemůžete být nikdy šťastni, protože nemáte dokonalého partnera, skvělé zaměstnání a spolehlivé přátele? Nic z toho ale ve skutečnosti ke štěstí nepotřebujete!

Kde hledat štěstí?

Skutečné štěstí si za peníze nekoupímeJeden můj kamarád mi kdysi řekl větu, kterou si budu už navždy pamatovat: „Štěstí je schopnost být spokojený s tím co mám“. V prvním okamžiku mě ta věta nijak zvlášť neoslovila, ale pak jsem nad ní začala přemýšlet a zjistila jsem, že je to geniální a jednoduchý recept na štěstí: být spokojená s tím, co mám.

Všichni totiž stále toužíme mít něco lepšího: bydlíme ve starém panelákovém bytě a nemůžeme být šťastní, protože toužíme po novém bytě.

Když si našetříme na nový byt, jsme chvíli spokojeni, ale po pár měsících už zase začneme dychtit po vlastním domečku se zahradou. Říkáme si, že až ho získáme, budeme už šťastní. Pořídíme si tedy domek na hypotéku.

Ale dům je moc malý, navíc stojí na kraji vesnice a my bychom raději bydleli ve městě. Nemůžeme být šťastní, dokud ho nezískáme.

Dostaneme skvěle placenou práci a konečně si koupíme vysněný dům ve městě. Ale pak zjistíme, že ve větším městě jsou přeci lepší příležitosti než tady. Toužíme se přestěhovat do Prahy.

A tak čas běží a my jsme to naše štěstí stále ještě nenalezli. Je nám už 60 a pořád nejsme šťastní. Co bychom vlastně chtěli? Stačil by nám palác uprostřed Hollywoodu plný služebnictva a život mezi filmovou smetánkou?

Opravdu? A nezačalo by se vám stýskat po klidné chaloupce uprostřed lesa?

Nejšťastnější lidé na Zemi

Nejšťastnější lidé na Zemi bydlí v Kostarice. Obyvatelé této země nevlastní ani drahé domy, většinou nepracují v ideálním zaměstnání a ani nemají šaty od nejznámějších módních návrhářů. Je tam dokonce vysoká kriminalita.

Tak proč jsou ti lidé šťastní?

Ovládají totiž schopnost být šťastní s tím, co mají. Jsou stejně spokojení v hliněné chatrči jako v malém domečku na okraji města. Nechtějí víc. Umějí si život užívat za všech podmínek - ať mají peníze, nebo nemají. Dokáží se radovat ze všech maličkostí, které je v životě potkají.

Dokážete to i vy?


Vloženo: 9.03.2010

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 4
poslední: 18.03.2010 13:34

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Meditace je zapotřebí jen k tomu, aby odčinila to, co napáchala společnost. Meditace je negativní: prostě jen neguje škodu, ničí nemoc. A jakmile se nemoc vytratí, začnete se sami od sebe cítit dobře. (OSHO)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Průvodci
komentářů: 3, poslední: 4.06.2018
Indiáni, indiánské kmeny
komentářů: 14, poslední: 7.07.2018
Meditace: Váš vlastní pohřeb
komentářů: 3, poslední: 6.07.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 5, poslední: 13.08.2018

Meditační hudba
komentářů: 18, poslední: 19.08.2018
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 79, poslední: 15.08.2018
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 62, poslední: 22.07.2018
Kdy jste naposledy viděli svět..
komentářů: 10, poslední: 20.07.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 38, poslední: 1.06.2018
Jíte maso? Jaké? Jak často?
komentářů: 97, poslední: 26.05.2018Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0