Spinal Touch - budete stát opět více zpříma

Metoda Spinal Touch je velice šetrná doteková terapie, která slouží k narovnávání páteře pomocí přesně provedených jemných doteků na bodech, které se nacházejí na hýždích, zádech, krku a hlavě. Při a po provedení metody Spinal Touch dochází k okamžitému hlubokému uvolnění páteře a jejího okolí. Tím dochází k jejímu samovolnému narovnání do správné pozice. Jakmile dojde k uvolnění a srovnání páteře a držení těla, uvolní a zprůchodní se i veškeré vnitřní orgány, které tímto začnou lépe fungovat. Postoj těla také úzce souvisí s psychikou a naším nervovým systémem.

Pro koho je terapie Spinal Touch určena?

Spinal Touch TreatmentKaždému tato metoda může pomoci s něčím jiným. Pomůže vždy tam, kde je právě největší problém či disharmonie. Srovná páteř, držení těla a odstraní bolesti zad, pomůže zlepšit funkci orgánů, psychiku i nervový systém. Spinal Touch je velice rychlá, účinná a neinvazivní metoda, která může opravdu každému pomoci a ulehčit od jeho problémů a zlepšit zdravotní stav.

Indikace terapeutické metody Spinal Touch: vychýlení, ztuhlost a záněty obratlů, stres, úzkostlivé stavy, migrény, artritida, astma, bolesti zádového svalstva, bolesti páteře, poruchy rovnováhy, chronická únava, ztuhlost ramen a krku, problémy s krční páteří, bolesti kloubů, kyfóza, lordóza, roztroušená skleróza, mravenčení v končetinách, problémy během těhotenství a po něm, skolióza, tenisový loket, poruchy vidění, nepravidelné vyměšování, hučení v uších, zranění ze sportu… aj.

Teoretické základy této metody

Těžiště lidského těla se nalézá v oblasti spojení pátého bederního obratle a prvního segmentu křížové kosti. Je-li toto těžiště v důsledku nadměrné námahy či soustavného přetěžování posunuto, naručí se vyvážené dynamické napětí zádového svalstva, posunou se obratle a může dojít až k přiskřípnutí nervů.

Následuje bolest, dysfunkce a oslabení vrozené samoléčebné schopnosti těla. Heslem této terapie je "In soma vis medendi", tj. "v těle je hojivá síla". To znamená, že technika Spinal Touch v první řadě posiluje samoléčebné schopnosti těla.

Jak probíhá vlastní terapie?

Při prvním sezení terapueut vypracuje podrobnou anamnézu a vysvětlí klientovi principy této metody. Potom si klient, oblečený pouze ve spodním prádle, stoupne ke spuštěné olovnici a terapuet na různých místech jeho těla vyznačí body, které zachycují klientovo držení těla.

Potom je klient požádán, aby si asi na 15 až 20 minut lehl na břicho a podrobil se velice jemné masáži, která je zpravidla vnímána jako nesmírně příjemná, protože při ní dochází k uvolňování svalového napětí a přesměrování léčivých energií v těle. Nakonec si klient znovu stoupne k olovnici, aby se jeho nové držení těla porovnalo s tím původním.

Jak často je potřeba terapii podstupovat?

V kostce lze říci, že v neakutních a nechronických případech postačí cca 5 terapií ve zhruba týdeních intervalech, po kterých je obvykle dosaženo optimálnějšího držení těla. Dále doporučuji absolvovat terapii pro udržení cca jednou za 14 nebo 21 dní.

U závažných onemocnění bude pravděpodobně nutnější vyšší frekvence po delší dobu (v závažných případech i několik měsíců), ale to nelze takto obecně specifikovat, zleží vždy člověk od člověka. V takovýchto případech doporučuji vstupní konzultaci před první terapií.

Má tato terapie nějaké vedlejší účinky?

Nemá. Pokud bylo tělo nějakou dobu zkřivené, je zapotřební několika terapeutických sezení, aby se do něj najednou neuvolnilo příliš mnoho toxinů. Někteří lidé mohou vnímat den či dva po terapii pocity ztuhlosti či bolestivosti (mouhou si ulevovat například koupelí ve vaně napuštěné teplou vodou a použít i nějaké esenciální oleje pro silnější uvolnění a ryclejší odvedení toxických látek z těla), ale většina pocítí uvolnění okamžitě.


Vloženo: 21.03.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Nejkrásnější věc, kterou můžeme objevit, je záhada. (Albert Einstein)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Mystika a umění
komentářů: 31, poslední: 20.10.2018
Bdění při intelektuální činnos..
komentářů: 10, poslední: 14.10.2018
Hra na učitele a publikum
komentářů: 7, poslední: 27.09.2018
Koloidní stříbro
komentářů: 0

mystička Ivana Adamcová
komentářů: 67, poslední: 20.10.2018
Reklama za každou cenu?
komentářů: 35, poslední: 18.10.2018
Obyčejná voda jako lék
komentářů: 6, poslední: 16.10.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 40, poslední: 15.10.2018
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 260, poslední: 14.10.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 6, poslední: 14.10.2018

Svět barevných balónků
komentářů: 2, poslední: 20.10.2018

Anketa

Odkud začínáte loupat banán?
-> -> ->
Celkem hlasovalo: 7166

Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0