Stromy a život - mocná energie stromů

sestavil: Václav
použitý zdroj: Paměti mystika - Eduard Tomáš

Občas si někde něco přečtu, pak jdu a vyzkouším to. Někdy to zafunguje, jindy ne. Komunikace se stromy. Asi bych se vám dříve vysmál, kdyby jste mi řekli, že něco podobného provozujete. A teď se možná vysmějete vy mně. A za rok, nebo dva se bude zase někdo smát vám, až mu budete tvrdit, že jsou stromy vašimi dobrými kamarády.

Energie stromů

Život stromů? Na tomto místě si vypůjčím slova Eduarda Tomáše z knihy Paměti mystika:

stromy a život - mocná energie stromůNegativní síly, hlavně závistivé a pomstychtivé, budou vždycky způsobovat ve světě zlo a utrpení pomocí lží a podvodů za účasti lidí podobných kvalit, od toho tu jsou, i když se to nakonec proti nim všechno zase obrátí, neboť každé zlo má v sobě samém zárodek sebezničení. Ale jsou zde také proto, aby moudrý člověk mohl pod jejich tlakem růst a mohutnět a sílit, jinak by rostl jako brambor v krechtu, jen samé klíčky a vůbec žádné plody.

"Jsou to zlé síly přírody, které existují společně s dobrem," říká Maharši. "Lidé se mohou přiklonit na tu, či onu stranu, to je jejich věc." "Však on to Pánbůh srovná," říká zase Míla. Jenomže někdy, když je toho moc, dovede to člověka unavit - nejen psychicky, ale i fyzicky.

Tehdy vždycky s Mílou nabíráme sílu od mocných stromů. Znáte to? Jsou to živí bratři, silní a velmi laskaví. Nejlepší jsou listnáče: buky, duby, javory. Když se o ně opřete, nebo je obejmete a nabídnete jim ze svého intelektu, dají vám síly, že se budete divit. Popisuji to do jisté míry v dosud nevydaném románu z nedávné současnosti Duha v zrcadle.

Příroda je živá a inteligentní i tam, kde nevyvinula organizované mozky. Mějte ji rádi a pomáhejte jí, a ona pomůže vám.

Ahoj strome

Energie stromů. Pamatuji si, že podobný nápad už jsem měl kdysi hodně dávno. Omotal jsem se kolem stromu a řekl "prosím si o energii." Dvě minuty jsem počkal, nic se nedělo."

Pokud znáte Prahu, tak jste si možná všimli, jaké stromy rostou mezi Nebozízkem a Petřínem. Ve stromech se moc nevyznám, ale buky a duby poznám. Chodím tam skoro každý den už několik let. Všiml sem si toho až dnes. Vzpomněl jsem si na Eduarda Tomáše a napadlo mně najít dub. Kolem chodníku žádné nebyly, po chvíli sem zjistil, že jich je kolem mně třicet. vzpomněl jsem si na knihu Muž, který sázel stromy. Pokud jste nečetli, vřele doporučuji. Vyhlídl jsem si hodně veliký a dobře urostlý dub. Byl celkem schovaný (nerad ze sebe dělám před lidmi blázna). Opřel jsem se o něj dlaněmi a pomyslel si: "ahoj strome, co si takhle vyměnit energii."

Vibrace, které mně nabíjely a poté proudily přes nohy do země. Teplo, moudrost, přátelství, harmonie, upřímnost.. nevím jak lépe to popsat.

Sugesce? Důkaz? Reiki?

Od té doby co pracuji s Reiki energií mně zjištění jako toto už nepřekvapí. Nemám již potřebu hledat důkazy, nebo někoho přesvědčovat, že to funguje. Ať si každý věří čemu chce. Doufám jen, že už tu nebudu, až bude mít každý strom oplocení a nápis s jeho majitelem, kterému patří jeho energie.

Sugesce - možná první reakce, která vás napadla. Víte, ono to není pocit, že "vám to funguje". Ono s vámi jistá energie někdy i pěkně cloumá, ať chcete nebo ne. Pokud jste někdy přišli do kontaktu s Reiki energií, a pokud jste přitom i něco cítili, možná vás brzy nějaký strom zláká. Je to hodně podobná energie.


Vloženo: 11.06.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 6
poslední: 16.08.2009 07:17

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Duchovní člověk reaguje na všechny myšlenky citlivěji a intenzívněji. Snáze onemocní, není-li pevný. Musí proto též stále bdít, dokud jeho nové vědomí se nestane tělem a krví, aby nevešel v pokušení. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


zivotni-energie.cz - vyhlidky
komentářů: 4, poslední: 23.01.2019
Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 9, poslední: 13.01.2019
Skok do neznáma
komentářů: 20, poslední: 23.01.2019
Vlastní duchovní pravdy
komentářů: 12, poslední: 14.01.2019

mystička Ivana Adamcová
komentářů: 68, poslední: 21.01.2019
Závislosti
komentářů: 23, poslední: 14.01.2019
Jedinečné diamanty v každém z ..
komentářů: 4, poslední: 10.01.2019
Láska
komentářů: 1, poslední: 27.12.2018
Celoživotní problémy
komentářů: 16, poslední: 27.12.2018
Vtipy s tématikou těchto strán..
komentářů: 23, poslední: 26.12.2018


Anketa

Máte doma televizi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7469

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0