Stromy a život - mocná energie stromů

sestavil: Václav
použitý zdroj: Paměti mystika - Eduard Tomáš

Občas si někde něco přečtu, pak jdu a vyzkouším to. Někdy to zafunguje, jindy ne. Komunikace se stromy. Asi bych se vám dříve vysmál, kdyby jste mi řekli, že něco podobného provozujete. A teď se možná vysmějete vy mně. A za rok, nebo dva se bude zase někdo smát vám, až mu budete tvrdit, že jsou stromy vašimi dobrými kamarády.

Energie stromů

Život stromů? Na tomto místě si vypůjčím slova Eduarda Tomáše z knihy Paměti mystika:

stromy a život - mocná energie stromůNegativní síly, hlavně závistivé a pomstychtivé, budou vždycky způsobovat ve světě zlo a utrpení pomocí lží a podvodů za účasti lidí podobných kvalit, od toho tu jsou, i když se to nakonec proti nim všechno zase obrátí, neboť každé zlo má v sobě samém zárodek sebezničení. Ale jsou zde také proto, aby moudrý člověk mohl pod jejich tlakem růst a mohutnět a sílit, jinak by rostl jako brambor v krechtu, jen samé klíčky a vůbec žádné plody.

"Jsou to zlé síly přírody, které existují společně s dobrem," říká Maharši. "Lidé se mohou přiklonit na tu, či onu stranu, to je jejich věc." "Však on to Pánbůh srovná," říká zase Míla. Jenomže někdy, když je toho moc, dovede to člověka unavit - nejen psychicky, ale i fyzicky.

Tehdy vždycky s Mílou nabíráme sílu od mocných stromů. Znáte to? Jsou to živí bratři, silní a velmi laskaví. Nejlepší jsou listnáče: buky, duby, javory. Když se o ně opřete, nebo je obejmete a nabídnete jim ze svého intelektu, dají vám síly, že se budete divit. Popisuji to do jisté míry v dosud nevydaném románu z nedávné současnosti Duha v zrcadle.

Příroda je živá a inteligentní i tam, kde nevyvinula organizované mozky. Mějte ji rádi a pomáhejte jí, a ona pomůže vám.

Ahoj strome

Energie stromů. Pamatuji si, že podobný nápad už jsem měl kdysi hodně dávno. Omotal jsem se kolem stromu a řekl "prosím si o energii." Dvě minuty jsem počkal, nic se nedělo."

Pokud znáte Prahu, tak jste si možná všimli, jaké stromy rostou mezi Nebozízkem a Petřínem. Ve stromech se moc nevyznám, ale buky a duby poznám. Chodím tam skoro každý den už několik let. Všiml sem si toho až dnes. Vzpomněl jsem si na Eduarda Tomáše a napadlo mně najít dub. Kolem chodníku žádné nebyly, po chvíli sem zjistil, že jich je kolem mně třicet. vzpomněl jsem si na knihu Muž, který sázel stromy. Pokud jste nečetli, vřele doporučuji. Vyhlídl jsem si hodně veliký a dobře urostlý dub. Byl celkem schovaný (nerad ze sebe dělám před lidmi blázna). Opřel jsem se o něj dlaněmi a pomyslel si: "ahoj strome, co si takhle vyměnit energii."

Vibrace, které mně nabíjely a poté proudily přes nohy do země. Teplo, moudrost, přátelství, harmonie, upřímnost.. nevím jak lépe to popsat.

Sugesce? Důkaz? Reiki?

Od té doby co pracuji s Reiki energií mně zjištění jako toto už nepřekvapí. Nemám již potřebu hledat důkazy, nebo někoho přesvědčovat, že to funguje. Ať si každý věří čemu chce. Doufám jen, že už tu nebudu, až bude mít každý strom oplocení a nápis s jeho majitelem, kterému patří jeho energie.

Sugesce - možná první reakce, která vás napadla. Víte, ono to není pocit, že "vám to funguje". Ono s vámi jistá energie někdy i pěkně cloumá, ať chcete nebo ne. Pokud jste někdy přišli do kontaktu s Reiki energií, a pokud jste přitom i něco cítili, možná vás brzy nějaký strom zláká. Je to hodně podobná energie.


Vloženo: 11.06.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 6
poslední: 16.08.2009 07:17

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Mlčení: tělem, jazykem, myšlenkami, představami, pocity, bytím, vědomím, nakonec mlčení Mlčením. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Pocity ztraceného času
komentářů: 3, poslední: 22.04.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019
Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019
Všetko je to v hlave. Tak sa z..
komentářů: 17, poslední: 12.04.2019

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 106, poslední: 19.04.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 12, poslední: 13.04.2019
Neviditelné stíny
komentářů: 12, poslední: 19.03.2019
Předání energie jiným...
komentářů: 1, poslední: 18.03.2019
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 266, poslední: 12.03.2019
Duchovno a duchovní
komentářů: 4, poslední: 25.02.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0