Tajemství měsíce - aneb jak nám může pomoci čarovná síla luny

sestavila: Bc. Dana Papáčková

použité zdroje:
Lunární diář krásy 2007
Felicitas Holdauová, Monika Wenerová - Magický měsíc

Měsíc byl odedávna uctíván jako bůh nebo bohyně, protože svou tajemnou mocí ovlivňoval vše živé.

Lunární energie

Tajemství měsícePro mne je luna symbolem ženské síly. Možná proto, že v čakrickém systému člověka odpovídá druhé čakře, což je asi dva prsty pod pupkem, oblast ženských orgánů a také ledvin, které jsou odrazem našich (především) partnerských vztahů. Je smutné, kolik žen má právě s touto oblastí problémy.

Luna nám může dát obrovskou sílu, je to léčitelka i čarodějka. Umí pohýčkat a když budeme umět využít její tajemnou sílu, může nám usnadnit v ledasčems život.

Z hlediska astrologie je luna odrazem našeho podvědomí a intuice. V horoskopu znázorňuje matku, je vládcem čtvrtého domu, znamení raka. Náleží ji stříbrná barva. Proto doporučuji, pokud cítíte o úplňku nějaké tlaky a nosíte stříbrné šperky, tak je sundejte, alespoň trochu se vám uleví.

Lunární energii můžeme načerpat dýcháme-li levou nosní dírkou, která náleží energetické dráze IDA.

Jak na nás měsíc působí v jednotlivých svých fázích?

Tajemství měsíceNovoluní – v tuto dobu stojí měsíc přesně mezi Zemí a Sluncem a díky tomu ho nemůžeme na obloze spatřit. Luna se po dobu až tří dnů nachází ve stejném znamení v jakém je slunce.

Tato doba je nejpříznivější na držení půstu, protože tělo má tendenci se zbavovat všech škodlivin a jedů. Půst nebo hladovění na novoluní začněte 24 hodin před jeho vrcholem, chcete-li být přesní 12 hodin před a 12 hodin po vrcholu.

Tématem tohoto období jsou nový počátek a očištění. Je to nejlepší čas na odložení starých zvyků nebo kdo si chce něco předsevzít, má nejlepší šanci na úspěch (pokud třeba chcete přestat kouřit, zkuste to právě o novu). Kdo si přeje nového partnera, měl by v tuto noc zkusit nějaký rituál na jeho přivábení

O novoluní se vyplavují na povrch naše temné stránky, obavy a strachy. Mohou se také objevit sebedestruktivní sklony, především je-li novoluní ve štíru

Umělcům se v tuto dobu dobře tvoří a je také velmi dobrá doba na meditaci, jsme schopni ponořit se více do svého nitra.

Dorůstající měsíc – tvar D

Tajemství měsíceMěsíc dorůstá a s ním roste i všechno kolem.

V tuto dobu dejte pozor na stravu. Pokud si budete dopřávat v jídle, odrazí se to dvojnásobně i na přibraných kilech. Na druhou stranu, vše co má léčivé účinky v tuto dobu působí dvojnásobně. Skvělá doba pro bylinky, masáže.

Kdo si přej mít hustší a kvalitnější vlasy, navštivte kadeřníka. Naopak nevhodná doba k operacím, čím blíže k úplňku tím hůře. Tyto dvě věci ovšem hodně záleží na tom v jakém slunečním znamení se luna nachází, o tom později.

Při dorůstajícím měsíci můžeme od načerpat obrovskou energii, jsme více citlivý, roste empatie a je to pravý čas na realizaci naplánovaných věcí. Je nám posílána tajemná a mocná energie úspěch do našich vztahů, projektů a nových vizí.

Úplněk

Tajemství měsíceNyní stojí Země přesně mezi Měsícem a Sluncem. Těchto několik hodin má v sobě cosi tajemného a zvláštního. Je silně ovlivňována psychika: někdo špatně spí, jsme neklidní a podráždění agresivní.

Za úplňku přibývá dopravních nehod a katastrof. Podvědomí se zbavuje nashromážděných strachů a emocí. Můžou přicházet pocity viny a opuštěnosti, sklíčenosti.

Ideální doba na sběr léčivých rostlin a na všechny magické rituály. Nevhodná doba k operacím, rány se špatně hojí a mohou nastat komplikace. Kdo nechce přibrat neměl by jíst, protože tuky se usazují dvojnásobně.

O úplňku bych doporučila, relaxovat, jít do přírody a odpočívat. Důležitá rozhodnutí odsunout raději na jindy.

Ubývající měsíc – tvar C

Tajemství měsíceIdeální doba pro chirurgické zákroky, rány se lépe hojí. Diety započaté s ubývající lunou jsou účinnější, tělo má tendenci se zbavovat toxických látek a tolik nepřibýváme na váze.

Je to období výdechu, uvolnění. Také hodnocení a přehodnocování vztahů.. Když měsíc ubývá dokážeme opouštět staré zlozvyky, návyky a stereotypy, ať se týkají jakékoliv oblasti našeho života.

Ideální doba na hýčkání celého našeho těla (masáže, koupele, detoxikace).

Měsíc v jednotlivých znameních

Tajemství měsíceDalší velkou roli hraje v jakém znamení se luna nachází. Každé znamení ovlivňuje jinou část těla a jinou oblast našeho života. Když toto víme a sledujeme měsíční cyklus, můžeme si život usnadnit v mnoha oblastech. Příklad, chci-li zhubnout na břiše, budu posilovat břišní svaly když je měsíc v panně, protože panna odpovídá oblasti břicha.

Pokud budu chtít zkusit něco nového, udělat nějakou změnu velikou ve svém životě, radikální, osvobozující – bude nejlépe když to udělám v období, kdy je měsíc ve vodnáři, nejlépe ještě v novu.

Toto se dá zkombinovat i se stravou. Každému znamení odpovídá určitý živel. Například když bude měsíc v beranu, lvu, nebo střelci (oheň – plod) budu se snažit jíst co nejvíce plodů (ananas, banány, citrony, cibule, česnek okurky atd.) Je nekonečně mnoho kombinací a je jen na každém jak popustí uzdu své fantazie. Postupem času sami zjistíte, že intuitivně saháte po potravinách, která vám v tom určitém období dělají dobře.


Tajemství měsíce


Autorka článku: Bc. Dana Papáčková
E-mail: danulka.samanka@seznam.cz


Vloženo: 20.09.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 3
poslední: 28.09.2015 22:46

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Mozek, který se vyvíjel v průběhu času, v průběhu milionů a milionů let, je společným mozkem lidstva. Možná si to nebudeme chtít uvědomit, protože jsme uvyklí představě, že náš mozek je individuální. Tento koncept individuality je tradicí po celá tisíciletí. (Jiddu Krishnamurti)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Sexuologická poradna a efektiv..
komentářů: 8, poslední: 22.10.2016
Hodnoty a volný čas
komentářů: 0
Nemám motivaci k žití
komentářů: 26, poslední: 4.11.2016

POMOC!!! Sen, realita, nebo co..
komentářů: 6, poslední: 9.12.2016
Satsang with Mooji
komentářů: 49, poslední: 8.12.2016
Počítačové hry - zábava? závis..
komentářů: 6, poslední: 26.11.2016
Depersonalizace / Derealizace
komentářů: 6, poslední: 21.11.2016
Vidění písmen a číslic "barevn..
komentářů: 24, poslední: 26.10.2016
Dnešní doba ???
komentářů: 14, poslední: 26.10.2016

Svět barevných balónků
komentářů: 1, poslední: 5.12.2016

Anketa

Svěřujete se ostatním se svými problémy?
-> -> -> ->
Celkem hlasovalo: 3141

Copyright © 2007-2016: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0