Tajemství měsíce - aneb jak nám může pomoci čarovná síla luny

sestavila: Bc. Dana Papáčková

použité zdroje:
Lunární diář krásy 2007
Felicitas Holdauová, Monika Wenerová - Magický měsíc

Měsíc byl odedávna uctíván jako bůh nebo bohyně, protože svou tajemnou mocí ovlivňoval vše živé.

Lunární energie

Tajemství měsícePro mne je luna symbolem ženské síly. Možná proto, že v čakrickém systému člověka odpovídá druhé čakře, což je asi dva prsty pod pupkem, oblast ženských orgánů a také ledvin, které jsou odrazem našich (především) partnerských vztahů. Je smutné, kolik žen má právě s touto oblastí problémy.

Luna nám může dát obrovskou sílu, je to léčitelka i čarodějka. Umí pohýčkat a když budeme umět využít její tajemnou sílu, může nám usnadnit v ledasčems život.

Z hlediska astrologie je luna odrazem našeho podvědomí a intuice. V horoskopu znázorňuje matku, je vládcem čtvrtého domu, znamení raka. Náleží ji stříbrná barva. Proto doporučuji, pokud cítíte o úplňku nějaké tlaky a nosíte stříbrné šperky, tak je sundejte, alespoň trochu se vám uleví.

Lunární energii můžeme načerpat dýcháme-li levou nosní dírkou, která náleží energetické dráze IDA.

Jak na nás měsíc působí v jednotlivých svých fázích?

Tajemství měsíceNovoluní – v tuto dobu stojí měsíc přesně mezi Zemí a Sluncem a díky tomu ho nemůžeme na obloze spatřit. Luna se po dobu až tří dnů nachází ve stejném znamení v jakém je slunce.

Tato doba je nejpříznivější na držení půstu, protože tělo má tendenci se zbavovat všech škodlivin a jedů. Půst nebo hladovění na novoluní začněte 24 hodin před jeho vrcholem, chcete-li být přesní 12 hodin před a 12 hodin po vrcholu.

Tématem tohoto období jsou nový počátek a očištění. Je to nejlepší čas na odložení starých zvyků nebo kdo si chce něco předsevzít, má nejlepší šanci na úspěch (pokud třeba chcete přestat kouřit, zkuste to právě o novu). Kdo si přeje nového partnera, měl by v tuto noc zkusit nějaký rituál na jeho přivábení

O novoluní se vyplavují na povrch naše temné stránky, obavy a strachy. Mohou se také objevit sebedestruktivní sklony, především je-li novoluní ve štíru

Umělcům se v tuto dobu dobře tvoří a je také velmi dobrá doba na meditaci, jsme schopni ponořit se více do svého nitra.

Dorůstající měsíc – tvar D

Tajemství měsíceMěsíc dorůstá a s ním roste i všechno kolem.

V tuto dobu dejte pozor na stravu. Pokud si budete dopřávat v jídle, odrazí se to dvojnásobně i na přibraných kilech. Na druhou stranu, vše co má léčivé účinky v tuto dobu působí dvojnásobně. Skvělá doba pro bylinky, masáže.

Kdo si přej mít hustší a kvalitnější vlasy, navštivte kadeřníka. Naopak nevhodná doba k operacím, čím blíže k úplňku tím hůře. Tyto dvě věci ovšem hodně záleží na tom v jakém slunečním znamení se luna nachází, o tom později.

Při dorůstajícím měsíci můžeme od načerpat obrovskou energii, jsme více citlivý, roste empatie a je to pravý čas na realizaci naplánovaných věcí. Je nám posílána tajemná a mocná energie úspěch do našich vztahů, projektů a nových vizí.

Úplněk

Tajemství měsíceNyní stojí Země přesně mezi Měsícem a Sluncem. Těchto několik hodin má v sobě cosi tajemného a zvláštního. Je silně ovlivňována psychika: někdo špatně spí, jsme neklidní a podráždění agresivní.

Za úplňku přibývá dopravních nehod a katastrof. Podvědomí se zbavuje nashromážděných strachů a emocí. Můžou přicházet pocity viny a opuštěnosti, sklíčenosti.

Ideální doba na sběr léčivých rostlin a na všechny magické rituály. Nevhodná doba k operacím, rány se špatně hojí a mohou nastat komplikace. Kdo nechce přibrat neměl by jíst, protože tuky se usazují dvojnásobně.

O úplňku bych doporučila, relaxovat, jít do přírody a odpočívat. Důležitá rozhodnutí odsunout raději na jindy.

Ubývající měsíc – tvar C

Tajemství měsíceIdeální doba pro chirurgické zákroky, rány se lépe hojí. Diety započaté s ubývající lunou jsou účinnější, tělo má tendenci se zbavovat toxických látek a tolik nepřibýváme na váze.

Je to období výdechu, uvolnění. Také hodnocení a přehodnocování vztahů.. Když měsíc ubývá dokážeme opouštět staré zlozvyky, návyky a stereotypy, ať se týkají jakékoliv oblasti našeho života.

Ideální doba na hýčkání celého našeho těla (masáže, koupele, detoxikace).

Měsíc v jednotlivých znameních

Tajemství měsíceDalší velkou roli hraje v jakém znamení se luna nachází. Každé znamení ovlivňuje jinou část těla a jinou oblast našeho života. Když toto víme a sledujeme měsíční cyklus, můžeme si život usnadnit v mnoha oblastech. Příklad, chci-li zhubnout na břiše, budu posilovat břišní svaly když je měsíc v panně, protože panna odpovídá oblasti břicha.

Pokud budu chtít zkusit něco nového, udělat nějakou změnu velikou ve svém životě, radikální, osvobozující – bude nejlépe když to udělám v období, kdy je měsíc ve vodnáři, nejlépe ještě v novu.

Toto se dá zkombinovat i se stravou. Každému znamení odpovídá určitý živel. Například když bude měsíc v beranu, lvu, nebo střelci (oheň – plod) budu se snažit jíst co nejvíce plodů (ananas, banány, citrony, cibule, česnek okurky atd.) Je nekonečně mnoho kombinací a je jen na každém jak popustí uzdu své fantazie. Postupem času sami zjistíte, že intuitivně saháte po potravinách, která vám v tom určitém období dělají dobře.


Tajemství měsíce


Autorka článku: Bc. Dana Papáčková
E-mail: danulka.samanka@seznam.cz


Vloženo: 20.09.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 3
poslední: 28.09.2015 22:46

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Stačí, abychom měli lidi rádi, když si je, tak jako to dělá máma s dítětem, pustíme do srdce, už nemusíme nic dělat, nepotřebujeme žádnou techniku. (Alena Rybáčková)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0