Tantrická masáž - popis, postup a účinky tantrické masáže

sestavila: Olga Försterová
http://www.savitri.cz/

Tantrická masáž (tantra masáž) je speciální masáž, která kombinuje prvky masáží klasických s orientálními tantrickými technikami.

Tantrická masáž

Tantrická masážJaké techniky se při tantrické masáži používají nelze říci jednoznačně. Je to tajemství každého tantrického salonu, školy tantrických masáží i jednotlivých tantra masérů. Součástí každé tantrické masáže je uvítací rituál, relaxační část masáže, masáž intimit, případně rozvádění sexuální energie do těla, zakončení masáže. Při tantrické masáži se obvykle používá olej, ale není to nutné.

Základem k uvolnění těla jsou běžné masérské techniky – thajské masáže, indické masáže, relaxační masáže atd., atd.– prvořadé je, aby klient byl doteky masérů co nejrychleji a nejúspěšněji relaxován.

Každý kousek těla by měl mít alespoň na chvíli masérovu pozornost. Někteří tantričtí maséři uvolňují a nalaďují své klienty doteky pavích per, kožešin, hedvábí, omýváním žínkami namočenými v teplé, navoněné vodě apod. Pouze uvolněným tělem může protékat více naší životní energie.

Účinky tantrické masáže

Tantrická masáž slouží k:

  1. naprostému uvolnění těla i na místech, kterým se běžné masáže nevěnují (oblast pánevního dna, vnější pohlavní orgány, třísla, vnitřní pohlavní orgány, řiť, kostrč, prsa)
  2. uvolnění psychiky
  3. uvolnění emocí
  4. získání bližšího vztahu k svému tělu
  5. získání zvýšené vnímavosti vůči sobě
  6. zvýšené využití naší životní (neboli kundalini) energie
  7. možnost zažití dosud nepoznaných stavů těla i duše
  8. možnost odstranění fyzických, psychických, emočních bloků

Tantrická masáž intimních oblastí

Masáž intimit se provádí sestavou doteků od jemných po energické. Tyto sestavy doteků jsou také tajemstvím a jednotlivé salony mají své způsoby práce s intimitami klientů. Opět je však podstatné věnovat maximální pozornost každému doteku a každému místu jak u vnějších, tak u vnitřních pohlavních orgánů.

V průběhu tantrické masáže se nabuzuje energie, rozvádí se do těla, nechává se zmírnit a znovu se nabuzuje. Takto se energetizuje organizmus. Masér vede klienta k tomu, aby uvolněně dýchal, hýbal hlavou, pánví, vydával zvuky. Čím uvolněnější je klient, tím lépe proudí životní síla tělem.

Během tantrické masáže může i nemusí dojít k ejakulaci, může i nemusí proběhnout orgazmus, klient může i nemusí být vzrušený. Není zde žádný z cílů, kterých toužíme běžně dosahovat. Je zde pouze lidská bytost, která žije svůj život a vnímá sebe sama.

Vnitřní aspekty tantrické masáže

Tak to byly vnější aspekty tantrické masáže. Nyní se podíváme pod povrch. Za kvalitní tantrickou masáží je schopnost masérky/maséra být během masáže v meditativním stavu (stav mysli bez myšlenek), schopnost být energeticky spojený s klientem (prociťovat jeho potřeby, intuitivně na ně reagovat, být s ním jako jedno tělo, jedna duše), schopnost láskyplně a s otevřeným srdcem přijímat klienta, schopnost laskavého a jistého doteku, schopnost odevzdat se procesu tantrické masáže.

Když klient pocítí bezpečí, naprosté přijetí a laskající doteky, jeho tělo i duše jsou zahrnuty neomezeným množstvím lásky, není třeba nic konat, stačí pouze přijímat, dochází k hlubokému ozdravnému procesu celé lidské bytosti. A to je esence tantrické masáže – přijetí, odevzdání, dotek, meditace, nevinnost.

V našem běžném životě téměř neprožíváme naprosté přijetí, nemáme tolik doteků a pohlazení, kolik si přejeme. O neuvěřitelné síle doteku, soucítění, nevinnosti, meditace a pocitech masérky při tantrické masáži si budeme povídat v příštím díle.

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

O chůzi: nejít, upínaje se k cíli. Prostě: jdu. To je vše. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Pravda je neschůdná země - Jid..
komentářů: 21, poslední: 20.03.2019
Všetko je to v hlave. Tak sa z..
komentářů: 10, poslední: 20.03.2019
Předání energie jiným...
komentářů: 1, poslední: 18.03.2019
Neviditelné stíny
komentářů: 12, poslední: 19.03.2019

Křesťanství v Čechách
komentářů: 10, poslední: 20.03.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 98, poslední: 19.03.2019
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 266, poslední: 12.03.2019
Duchovno a duchovní
komentářů: 4, poslední: 25.02.2019
zivotni-energie.cz - vyhlidky
komentářů: 14, poslední: 25.02.2019
Znám ho z minulého života?
komentářů: 4, poslední: 18.02.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0