Tantrické masáže vers. erotické praktiky

sestavil: Václav

Tantrická masáž v ČR ve 21. století - hluboká esoterní technika, erotická služba, nebo pouze požitkářství?

K sepsání tohoto článku mě motivovala tato diskuze: Jak vnímáte tantrické masáže?

Tantrické masáže

Tantrické masáže vers. erotické masážeSpolečnost, ve které žijeme, je nějak nastavená - nějak to v ní funguje. Zvlášť velký význam dáváme např. penězům, určitým způsobem fungují toky peněz, lidé se k sobě nějak chovají, různě spolu navzájem manipulují, hrají si na pány a otroky, užívají si různé typy radostí atd.

Existují zde i tzv. erotické služby. V některých státech je využívá 10% populace, jinde to může být 80% populace. Pod označením erotická služba si někde lidé vybaví nahou slečnu, jinde to pak může být např. erotická masáž, nebo skupinový sex plný různě "úchylných" praktik...

To se promítá i na vše, co se v dané společnosti děje, takže např. i na tzv. "tantrické masáže". Někde to bude zajímavá cesta pro páry, kteří chtějí obohatit svůj život, chtějí se lépe poznat, chtějí rozšířit oblast svých sexuálních, či jiných zkušeností.

A jinde může označení "tantrická masáž" znamenat přítomnost "tantra" center, kde jsou tantrické masérky/maséři, které lidem masírují pohlaví, hraje příjemná hudba, mluví se o osvícení, duchovním vývoji, poznání sebe sama.

Jak chápat tantrickou masáž?

Proč se někteří lidé ptají "co je to tantrická masáž"?? Vždyť moc dobře ví, v jaké společnosti žijí, jací jsou lidé, kteří v ní žijí, jaké mají lidé touhy a přání.... Ví, co znamená slovo "tantra" v naší společnosti...

Láká je sebepoznání? Pokud by tomu tak skutečně bylo, budou se ptát "Co to je sebepoznání?".... ale oni se ptají "co je tantrická masáž?"... tím přesně říkají, co je zajímá... otevírají téma, kde cítí, že by to mohlo být "zajímavé"..

Co tedy znamená slovo "tantra" v naší společnosti? Bez ohledu na to, co o ní říkají různí dávní učitelé? Jak je označení "tantra" chápáno širokou veřejností? Erotika? Sex? Něco uchýlného? Něco příjemného? Nová zkušenost? Nahé mladé slečny? Sexuální hrátky? Neobvyklé způsoby masáže pohlaví? Zvyšování intenzity vzrušení? Oddalování orgasmu?

Proč lidi přitahují tantrické masáže?

Jak to funguje v praxi? Přesněji řečeno, proč se vůbec někdo rozhodně jít na tantrickou masáž?

Pán si např. vybere slečnu, která ho něčím přitahuje. Podobný typ slečen je pro něj např. v danou chvíli nedostupnou záležitostí - nikdy by takovou slečnu neoslovil, natož aby se dotýkala jeho těla, včetně jeho pohlaví.. atd.

Pokud má někdo na bankovním účtu potřebné peníze, může si dopřát 2, 3, 4 slečny, např. mladé studentky.... třeba i několikrát týdně... Kde by si bez peněz sehnal 3 slečny, které by byly ochotny namasírovat jeho pohlaví?

To stejné slečny.. může je přitahovat starší muž, který se jich bude dotýkat jinak, než jejich přítel/manžel.. může je lákat erotická zkušenost s někým novým, v diskrétním prostředí salónku.. atd.

Z tohoto pohledu je tedy "tantrická masáž" nabízena za pěníze zcela regulérní erotická služba, přímo zavislá na finanční situaci pomyslného klienta.

Jeden z možných pohledů na tantrickou masáž

Sám za sebe: když jsem slyšel o tantrických masážích úplně poprvé, představil jsem si člověka, který se věnuje 10, 15 let něčemu, co může být zajímavé. Něco, co nemá mnoho společného se sexualitou, erotikou, byznysem, požitkářstvím atd... lákalo mě to.... když jsem ovšem poznal pár lidí, kteří tyto věci nabízí a viděl jsem, jak fungují v životě, přešlo mě to..

Příkladem může být jeden mladší chlapec, kterého jsem potkal v době, kdy jsem nabízel tzv. "Reiki ošetření".... po čase jsem ho potkal v parku, úplně vydeptaného... tvrdil, že zrovna prosí vesmír, aby mu přivedl někoho, kdo mu poradí, jak z toho, co se mu děje, ven... Tvrdil, že dělá tantrické masáže a že se na něj všechny ty energie lidí, které masíruje nalepí a on neví, jak se očisťovat.... vypadal jako případ pro psychiatra, ale nabízení tantrických masáží se pustit nechtěl... je vcelku jasné, jaký typ lidí na takové masáže převážně chodí... po nějakém čase jsem viděl fotku tohoto mladíka mezi maséry jednoho "tantrického" centra, jehož zakladatelku osobně znám... zlákala ho pravděpodobně vidina velkého zisku a stal se na penězích z těchto praktik závislý,... jinak si neumím vysvětlit, proč by dělal něco, co ho ničí..

Není důležité, zda dotyčná slečna/paní nabízí tantrické masáže, nebo se věnuje úplně něčemu jinému. Jde zde především o úroveň, ve které dotyčná osoba funguje - způsob, jak přistupuje k životu... Pokud je někdo např. ochoten ve vidině zisku namasírovat pohlaví libovolné osobě, která o to projeví zájem, žije (z mého pohledu) méně důstojný život, než např. prostitutka, která dokáže říct v podobné situaci "ne".

Tantrická vers. erotická masáž

Proč někoho láká více "tantra masérka/masér" než "erotická masérka/masér"?? Možná si to může odůvodnit tak, že když byl na tantrické masáži, tak byl vlastně jen na sebepoznávací, či "duchovní" akci, kdežto kdyby šel na erotickou masáž, tak už by to hraničilo s podvedením jeho přítelkyně/manželky, nebo by to znamenalo, že se ho dotýkala "děvka", která masíruje kdejakého úchyláka.. Jenže, podobně mohou myslet i oni "úchyláci"... takže hodně štěstí !!!

Jaký je tedy rozdíl mezi tantrickou a erotickou masáží? Až na názvosloví nemusí být žádný, viz např.:

Proč ovšem tolik lidi hlásá, že se nejedná v žádném případě o erotickou službu? Že by proto, že označení "erotická služba" je v této společnosti chápáno (širokou veřejností) jako něco nečistého? Jakési tabu, o kterém se raději ani moc nemluví?

A tak, pokud někdo nabízí "tantrické masáže", schová to raději za "duchovno", "relaxaci", "sebepoznání".. což je něco, co se dá velmi těžko uchopit a tak na to společnost (široká veřejnost) nemá konkrétní názor.. je to společensky tolerované a tak je šance, že se na člověka, který něco podobného nabízí, ostatní nebudou dívat přes prsty..

Taková nabídka také může, mimojiné, nalákat více lidí.. a to i takových, kteří by na něco podobného nikdy nešli, kdyby bylo místo slova "tantrická" použito označení "erotická".. technika masáže by přitom mohla být úplně stejná..

Tantrická masáž pod lupou

O čem je tedy ve skutečnosti tento typ masáží? Ať už tantrická, erotická, nebo jen masáž od slečny, kterou člověk "sbalil" někde na diskotéce??

Že by o uvolnění energie? Uvolnění skrze něco, co není běžné, co se člověku hodně líbí, u čeho se ztratí v tom, jak to je příjemné, nové, jiné???

A proč jsou lidé ochotni utratit tisíce korun za hodinový prožitek něčeho? Co tím získají? Je to díky určitému typu přebytku energie, která je v nich nahromaděná a toto je rychlý způsob, jak v sobě energie "srovnat"?

Tantrická masáž - hluboké uvolnění?

Proč se člověk může u tzv. tantrické masáže hluboce uvolnit? Protože to je něco pokročilého, esoterního, duchovního?

A není to náhodou pro to, že není obvyklé, že by se člověka dotýkala cizí žena? Žena, která navíc vypadá moc sexy a tvrdí "uvolni se a nech tomu volný průběh, všechno, co se bude dít, je v pořádku..."

Pokud tomu tak je, tak to znamená, že centra, které nabízí tantrické masáže, jsou jen důsledkem rozpoložení lidí ve společnosti, kde to funguje tak, že některé věci potlačujeme, bojíme se říct nahlas, bojíme se projevit, myslíme si, že si nemůžeme některé věci, které nás lákají dopřát apod.

Je to naprosto logické.... kdyby bylo normální poprosit kamarádku, aby mě namasírovala celé tělo, nikdo by nebyl ochoten platit mnoho tisíc za tantrickou/erotickou masáž.... leda, že by chtěl příslušné slečně ukázat, že na to má..

Kdo rozumí tantře?

Ať už je tantra cokoliv - kdo těmto věcem okolo sexuality a energií rozumí? Tantrici? Nebo my všichni? Vždyť to jsou naše životy, je to jedna z hlavních věci, se kterými se v životě setkáváme, učíme pracovat, učíme integrovat do života...

V některých případech se o tom sice moc nemluví (o sexualitě, dotýkání se neznámých lidí apod.) - může to být maskované nadměrnou prací, ve které se člověk utápí, může jednat o různé pocity méněcennosti, slabosti, nebo zde mohou být domněnky typu "o těchto tématech se normální člověk nebaví".... ale.... sexualita a vše s tím související, a to včetně tzv. úchylek se týká každého "normálního" člověka... nebo snad ne??

Je také možné, že někdo žije natolik "harmonicky", že ho tyto věci neoslovují, nepotřebuje to.. v práci odvede svůj díl práce a zbytek času věnuje rodině, koníčkům.. co si takový člověk představí pod slovem "tantra"? .. řekne např. "nevím, nemám na to názor".. žije v daný moment v "jiné" úrovni, než ti, kdo tantru obdivují, nebo se oddávají různým tantrickým praktikám..

Kdo definuje význam slova "tantra"?

Jak přichází "tantra/tantrická masáž" do povědomí lidí? V ČR je pár lidí, kterým se tato činnost finančně velmi vyplácí. Jedná se o majitele, či majitelky tantrických salónků, kteří dělají všechno proto, aby se o nich vědělo.

To znamená rozsáhlé optimalizované stránky pro vyhledávače, co nejvíce druhů tantrických masáží (aby si měl klient z čeho vybírat), spousta textů o tom, proč jít na tantrickou masáž. Tito lidé píší články do časopisu, pořádají kurzy tantrických masáží, investují do reklamy (letáky v hotelích, banery a zpětné odkazy na internetu, apod.)

Proč ostatní lidé navštěvují jejich kurzy, které stojí až desetitisíce Kč? Např. proto, že u nich chtějí pracovat a absolvování kurzu je jedna z podmínek. Když ovšem zjistí, jakou částku musí odvádět z jejich výdělku majiteli/majitelce salónku, rozhodnou se začít "podnikat" sami na sebe..

Založí si webové stránky s nabídnou "tantrických masáží", optimalizují si je pro vyhledávače, snaží se dostat před "konkurenci". Po čase můžou zjistit, že jim nevyhovuje typ lidí, kteří navštěvují tento typ masáží a tak začnou hledat maséry a masérky, kteří by na ně pracovali..

Ve volném čase pak mohou také např. začít nabízet výuku "tantrických masáží", kde si mohou vydělat za víkend to, co by masážemi vydělali za 2 týdny.. a když už mají svůj "salón", tak už stačí pouze zvedat telefony, případně si sehnat někoho, kdo se postará i o to..

Ovšem těmto lidem nestačí, že jsou na prvním, druhém, či třetím místě ve výsledcích vyhledávaní ve vyhledávačích.. občas je napadají i takové nápady, jako založit si více domén, kterými by nejraději pokryli celou první, lépe pak i druhou stranu výsledků vyhledávání.. tak fungují..

Tento příběh jsem si nevymyslel - znám pár lidí, kteří jsou na předních místech ve vyhledávačích na dotazy typu "tantra/tantrické masáže".. měl jsem je možnost blíže poznat.. zajímavá zkušenost..

Tantra a dotyky

Všichni máme rádi, když se nás někdo dotýká (pokud to někomu příjemné není, beru zpět ono "všichni").. Tzv. cizích lidí se většinou příliš nedotýkáme, zdá se nám to divné, společenský nevhodné... a tak jdeme do centra, kde nám slečna namasíruje pohlaví... a říkáme tomu někdy dokonce "duchovnost", "cesta k osvícení"..

Co to je ovšem za svět, kde jsme ochotni platit za to, že nám někdo namasíruje pohlaví?.. Tyto praktiky jsou ale možná staré jako lidsvo samo, takže se vlastně dnešní "moderní" společnost zase tolik neliší od té před několika tisíci lety... pouze jsme si oblékli "jiný kabát"...

Zkušenosti s tantrickou masáží

Jaké jsou mé zkušenosti s tantrickou masáží? Nebo řekněme s masáží, kterou je možné chápat jako tzv. tantrickou?

Opominu -li masáže, kde jsem zůstal oblečený, tak je to pár zkušenosti jako např.:

... "ležím na zádech na lehátku, bez oblečení.. 4 slečny, také bez oblečení, mě masírují, všude spousta oleje... po cca půl hodině jedna z nich rozkročila nohy a sedla si na mě... rukama mi masírovala břicho... to mě začalo celkem hodně vzrušovat... to je zvláštní moment... do té chvíle to bylo láskyplné, něžné... od té chvíle už by to bylo (z mého pohledu) erotické... tehdy jsem jim poděkoval a zdrhl pryč... :))

... "slečna mi masíruje přední část těla, to mě začíná vzrušovat, připadám si trapně... ona pokračuje a začíná masírovat i ony vzrušené části, já si připadám ještě divněji... po chvíli se uvolňuji, nechávám tomu volný průběh,.."

Jenže já za to dotyčným slečnám nikdy neplatil... stalo se to spíše jen tak "náhodou", nebylo to "dopředu plánované"..

Není ale právě toto tím, proč lidi láká "tantrická masáž"? Bylo by to vcelku pochopitelné..

Tantrikům a tantričkám

Tímto se omlouvám všem "pokročilým", "profesionálním", "kvalitním", "certifikovaným", "osvíceným" i jiným "tantrikům" a "tantričkám". Jsem jen člověk, který přemýšlí nad tím, co vidí okolo sebe.... hry na pokročilost mě příliš nebaví..

Pokud má někdo pocit, že jsem něco napsal nepřesně, nebo něco důležitého opominul, rád si o tom přečtu v komentářích pod článkem...


Pozn:. Cílem tohoto článku není dělat někomu reklamu. Proto prosím nepřidávejte do komentářů odkazy na stránky nabízející tzv. "tantra masáže". Odkazy takového typu budou smazány.


Vloženo: 5.09.2013

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 80
poslední: 19.12.2018 07:56

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Kdo zná svou vlastní podstatu, a nejvnitřnější pravdu, je navždy šťasten. (Milarepa)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0