Taoismus: Řízené dýchání

sestavil: Angel Buna

Hranice lidského věku se reálně neustále prodlužuje. Je stále větší počet lidí, kteří se dožívají vysokého věku. Na druhé straně je stále více zdravotních problémů: mozkové, srdeční pří hody, dýchací obtíže, zhoubné nádory apod. Co dělat pro to, abychom byli zdraví aktivní a vitální v každém věku a zajistili si aktivní dlouhověkost? Vyhýbat se stresu, mít trvalý aktivní přístup k životu, přiměřeně, podle svého věku se věnovat sportu a každodennímu pohybu, dodržovat životosprávu.

Správné dýchání

Řízené dýcháníVelmi nám pomáhá pravidelný pohyb, protože jím zvyšujeme příjem kyslíku pro tvorbu životní energie. Ale pozor, když hodně zatěžujeme tělo, tělesnými cviky a chceme si dokazovat, že to ještě zvládneme. Do organismu se dostává více kyslíku a tak se tvoří mnoho volných radikálů, které jsou příčinou dosud neobjasněného přetrvávání svalové bolesti, která je prvním upozorněním a příznakem nemoci. Nadměrnou tvorbu volných radikálů v důsledku oxidativního stresu vyvolaného tělesným cvičením, považuje za přímou příčinu nemoci.

Jednou s cest, je naučit se dýchat tak, aby nám vědomé dýchání pomáhalo stabilizovat naši vitalitu a aktivitu. Správné okysličení naší krve rozhoduje o našem trvalém zdraví a duševní pohodě. Nabízí se nám hodně způsobů dýchání a kyslíkové terapie, které nám přinášejí částečnou pomoc a řešení dílčích problémů. Největší přínos pro nás je se naučit řídit své dýcháni sami, tak abychom nikoho nepotřebovali a nebyli na ničem a nikom závislí.

Jednou s možných nových cest je řízené dýchání. Plný nádech a dlouhý výdech formou cviků Tao a Tibetské rity. Tyto cviky jsou nenáročné a zvyšují úroveň naší mimovolné schopnosti se uzdravit. Posilují žlázy a vnitřní orgány. Stimulují organismus, vyrovnávají hladinu energie a zlepšují funkci samotných vnitřních orgánů. Stabilizují zdraví a posilují naše sebevědomí.

Řízené dýchání a vnitřní cviky Tao

V praxi je prokázáno, že vnitřní cviky a uvedené rity, jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám dávají okamžitou tělesnou krásu, ale často nám zatěžují chod vnitřních orgánů a narušují jejich jemnou činnost. Teprve využíváním obou těchto systémů, lze dosáhnout dokonalé harmonie.Vnitřní cviky nám pomáhají udržovat pružnost a vláčnost celého nervového systému. Odstraňují stres a napětí a přispívají k dosažení dlouhověkosti. Všechny závažné zdravotní problémy mají svou příčinu v nervových problémech, jsou-li nervové impulsy pomalé, jsou pomalejší i fyzické a mentální reakce a tím dochází k projevu zrychlení stárnutí těla i duše.

Před tím než začneme s vnitřními cviky Tao je dobré začít různá dechová cvičení k tomu se hodí nejvíc letní měsíce dovolené, kdy máme více času na svou osobnost a můžeme se více věnovat svému tělu a zdravotnímu stavu.Dýchání a jeho příznivé účinky jsou uvedeny jako hlavní ve východní medicíně nejen na nemoci ,ale právě na uvolnění proti depresi ,úzkosti a dalším vnitřním nervovým problémům.V souvislosti s přirozenou imunitou je kladen důraz na vyvážené ionizace krve a závislost na dýchání.Vyrovnává hladinu kyselin a zásad, které se každým nadechnutím vyrovnávají.

Prohloubené dýchání:

 1. zvyšuje sekreci životně důležitých hormonů a celého endokrinního systému
 2. výrazně zvyšuje trávení, látkovou výměnu a vyměšování-pomocí práce bránice
 3. umožňuje hluboký spánek
 4. dochází k lepšímu prokrvení mozku, posiluje vědomí,vyjasňuje mysl a zdokonaluje paměť i všechny duševní schopnosti
 5. dochází ke zklidnění emocí a napomáhá k klidu a pohodě

Aktivace čaker

Jeden ze způsobů jak se naučit nenásilně vědomému.řízenému a kontrolovanému dýchání je začít prodýchávat čakry a zpívat mantry.

Při práci s vesmírnou energií aktivizujeme čakry, které mají hlavní postavení při harmonizaci a spojení těla a duše. Čakry jsou velmi úzce propojeny s jednotlivými vibračními poli.Pro navázání spojení našeho podvědomí s čakrami je možno pravidelně je prodýchávat a mimosmyslově vnímat, abychom podvědomě vnímali jejich umístění a činnost.Čakry se prodýchávají pravidelně ve volných chvílích, to nejen pomáhá podvědomému vnímání ale prodýchávání čaker nás uklidňuje a je vstupní branou pro meditaci.

Jak prodýchávat čakry

Jednotlivé čakry od 1 až 7. (vždy třikrát hluboký nádech a dlouhý výdech). Židovská svíčka: 1. a 7. čakru, 2. a 6. čakru, 3. a 5. čakru a nakonec 4. čakru.

Vliv řízeného dýchání:

 1. první čakra (červená), nachází se pod kostrčí. Ovlivňuje: kosti,kostru a klouby. Ovládá :"OSOBNOST"
 2. druhá čakra (oranžová), je 5 cm pod pupkem. Ovlivňuje: pohlavní orgány,nadledvinky ledviny, žaludek a střeva. Ovládá: ČICH A VŮNĚ
 3. třetí čakra (žlutá), je 2 cm nad pupkem. Ovlivňuje: slinivku, žlučníka játra. Ovládá :EMOCE A VŮLI
 4. čtvrtá čakra (zelená), v místě brzlíku, srdce a plíce. Ovlivňuje: oběh krve a tlak. Ovládá: LÁSKU K ŽIVOTU
 5. pátá čakra (světle modrá), v místě ohryzku. Ovlivňuje: štítnou žlázu, hlasivky dutiny v hlavě tj. uši, oči, nos a ústa i pohyby rukou . Ovládá: "KOMUNIKACI, POHYB HORNÍ POLOVINY TĚLA
 6. šestá čakra (modrá), na čele tzv. třetí oko, šišinky (mozkové). Ovlivňuje: jasnovidectví instinkt a intuici. Ovládá: "INSTINKT a INTUICI"
 7. sedmá čakra (bílá), na temeni hlavy. Ovlivňuje: napojení na vesmírnou energii. Ovládá : ZAVRŠENÍ DUCHOVNA"

Zpívání manter

Zázračná moc ZPÍVÁNÍ MANTER POMOCÍ DLOUHÉHO VÝDECHU, dává nám schopnost rozšíření materializování vesmírné energie k dosažení většího osobního a společenského úspěchu.

Zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu zpíváme mantry. Jde o vibrační vesmírné energie v jednotlivých vnitřních orgánech což je posiluje uzdravuje a stabilizuje a zároveň vibrováním pročisťuje uvedené čakry.

 1. O a M - vibruje celou hlavu (čakry 5, 6 a 7)
 2. MA a NY - vibrují v ramenech a v prsou (čakry 5 a 4)
 3. PE a GY - vibrují v břiše a v žaludku (čakry 4, 3 a 2)
 4. HU a M - vibrace celého těla (všechny čakry)

Centrum Tao: kurzy vibrační meditace

Vibrační meditace rozvíjí schopnost řízení mentální energie, transformace, materializování vesmírné energie k dosažení osobních, společenských, pracovních i finančních jistot. Získáváme větší sebevědomí, sebedůvěru, jistotu a napomáhá nám k vyrovnání se s minulostí i trvalému zdraví.

Cviky Tao Cviky Tao Cviky Tao

Vloženo: 30.08.2009

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 1
poslední: 19.09.2009 21:24

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

A najednou pozorujete, že vše pracuje pro vás, všichni lidi, okolnosti, počasí atd. Jen být oddaný a tichý a žít v Jeho přítomnosti. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Věříte na osud?
ano, vše je předem dané (2303)
->
ne, nic takového neexistuje (1981)
->
existují příčiny a následky (2771)
->
nevím (2030)
->
Celkem hlasovalo: 9085

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0