Taoistický kurz "Základy Tao technik"

datum: 04.03.2011 - 06.03.2011
okres: Praha
pořadatel: Tao Centrum
cena: 2500 Kč / víkend
adresa: Jana Masaryka 6, Vinohrady, 120 00 Praha 2

Vloženo: 28.12.2010 19:44

Podrobnosti:

Základní Tao kurz obsahuje: 4 víkendy
4. - 6.3. 2011
1. - 3.4. 2011
29.4 - 1.5. 2011
27. - 29.5. 2011
Pá: 19.30-21.00 hod., So: 10-17 hod., Ne: 10-16 hod.

Ke kurzu:
Kurz "Základy tao technik" obsahuje:
•Teorie - vysvětlení podstaty meditace a cvičení; filozofie taoismu; zdravotní účinky Tao praktik; aplikace Tao principů a technik v každodenním životě
•Taoistické meditace
•Cvičení Čchi kung (Qi Gong) - "Železné košile"
•Cvičení Taj čchi
•Cvičení Nej kung - technika omlazování kostní dřeně

Přihláška na kurz "Základy Tao technik" na www.taocentrum.cz nebo přes e-mail: taocentrum@volny.cz
Systém taoistických technik pracuje s neustálým proudem životní energie, propojuje mysl a emoce, tělo a ducha. Je to proces, který nám otevírá cestu k naší fyzické síle a zdraví, k emocionální rovnováze, ke svobodě mysli, k naší intuici a transcendentnímu aspektu naší bytosti.

Základní taoistické praktiky jsou účinnými nástroji pro rozvinutí, naplnění a obohacení každodenního života. V průběhu meditace a cvičení objevíte váš vnitřní energetický potenciál, poznáte cesty, jak znovu uvést vlastní život do souladu s vaší individuální podstatou, nastolit vnitřní harmonii a klid.

Důležitým aspektem taoistické metodologie na tomto kurzu je výuka a procvičování jednání s okolním světem. Naučíte se přijímat energie z vnějších zdrojů a uchovávat je ve vlastním těle. Plynulé proudění energie v těle vede k uzdravení a energetické harmonizaci vašeho organizmu. Je to cesta k obohacení vztahů s lidmi a celým světem.

Na kurzu budeme pracovat s hlavním akupunkturním kanálem (Mikrokosmickou oběžnou dráhou), životodárnou energetickou tepnou, která zásobuje každý orgán a oblast našeho těla životní energií Čchi. Práce s orgány, podlé taoistické teorii pěti elementu, umožní vám změnit vibrační charakteristiky organizmu na buněčné úrovni. Prožít hluboké pozitivní stavy bezpodmínečné lásky, moudrosti, otevřenosti, radosti a soucitu.

Technika Čchi kung (Qi Gong), které se naučíte na kurzu je velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze určitý postoj, dech a vedení pozornosti se při cvičení tělem vede energie Čchi, která je životodárnou silou proudící ve vašem těle, zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly.
Cvičení Čchi kung a určité způsoby dýchaní, používané při cvičení napomáhají zvládání stresu a každodenních situací. Prodlužuje život a zlepšuje jeho kvalitu, podporuje zdraví, předchází nemocem, posiluje imunitní systém a aktivuje léčivé procesy.

Mimořádné účinky techniky Nej kung – techniky omlazování kostní dřeně, která se bude učit na kurzu spočívají v nastartování omlazovacího procesu na velmi hluboké úrovni. Taoistická moudrost tvrdí: „Jsme tak mladí, jak je mladá naše páteř, jsme tak mladí jak jsou mladé naše kosti!“.

Dynamický pohyb Taj čchi je nedílnou součástí taoistického léčivého umění. Základní, krátká forma, kterou se naučíte na kurzu podporuje meditativní část kurzu a pomáhá zesílit proudění životní energie čchi v energetických drahách, které byli aktivované během meditace. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění čchi v meridiánech. Pohyb taj čchi je pohybem v celistvosti vašeho bytí, mysli, těla a ducha. Prožitek rozkoše v těle, které vede k rovnováze a harmonii.

Kurz je koncipován jako celek, jednotlivé víkendy na sebe navazují, mezi jednotlivými víkendy budete dostávat úkoly a mít možnost společně cvičit s ostatními účastníky kurzu.

Pražské Tao Centrum je součástí světového Universálního systému - Ozdravující Tao, Mantaka Chia. Mantak Chia je taoistický Mistr současnosti, kreativní a tvůrčí osobnost, který sjednotil taoistické techniky. Je autorem kolem 35 knih, které jsou přeloženy do více než 20 světových jazyků. Taoistická cesta je tisíciletí ověřenou tradicí, cestou Konfucia a Lao´c.

Kurz „Základy Tao technik“ vede osobní žákyně Mantaka Chia, Tao instruktorka a autorka knihy „Pět pokladů“ – Tatiana Filippová.
Více info a přihláška na www.taocentrum.cz

Těšíme se na společnou cestu s Vámi!


KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Zkuste, kolik uděláte kroků? Jenom jeden. Dva najednou učinit nemohu. Zkuste to. A jeden krok nemůže mne unavit. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Astrologie: Narození vers. poč..
komentářů: 10, poslední: 15.10.2017
Různé pohledy na tzv. léčitels..
komentářů: 9, poslední: 18.10.2017
Vícebarevné stromy na podzim?
komentářů: 2, poslední: 7.10.2017
Meditace - odkazy, myšlenky, z..
komentářů: 2, poslední: 1.10.2017

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 71, poslední: 18.10.2017
Duchovní, či jinak zajímavé fi..
komentářů: 252, poslední: 17.10.2017
Hypnóza - praktické historky
komentářů: 2, poslední: 13.10.2017
Přátelství, osobní setkání, sp..
komentářů: 3, poslední: 10.10.2017
Burčák - taky si rádi dáváte?
komentářů: 4, poslední: 8.10.2017
Derealizace / depersonalizace
komentářů: 2, poslední: 6.10.2017


Anketa

Jste muž nebo žena?
-> ->
Celkem hlasovalo: 4940

Copyright © 2007-2017: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0