Tarot a tarotové karty hledají odpovědi

převzato se souhlasem ze stránek:
Sdružení IRIL - http://www.iril.cz

Tarot je balíček karet, který k nám promlouvá pomocí symbolické řeči obrázků a je souborem veškerých zákonů, které existují ve vesmíru. Zahrnuje zákony příčin a důsledků a veškeré duchovní zákony, které je zde schopen najít ten, kdo tyto zákony zná. Proto je možné pomocí výkladu tarotových karet zjistit, ve kterém bodě na své osobní cestě se člověk ve vztahu k položené otázce právě nachází a jaké jsou vnitřní příčiny toho, co se mu právě děje, případně jaké je nejlepší rozhodnutí pro něj v danou chvíli. Tarotové karty nám ukáží nejefektivnější cestu, jak dosáhnout toho, co si přejeme, abychom nedělali stále dokola tytéž chyby.

Jak to funguje?

Tarotové kartyProč mají někteří lidé úspěch jakoby se narodili na šťastné planetě, jde jim všechno samo a jiní musejí na svém úspěchu tvrdě pracovat a mnozí ho nedosáhnou nikdy?

Proč má někdo štěstí v lásce, má milujícího partnera a plno přátel a jiný žije v blízkosti lidí, kteří mu ubližují? Proč někdo onemocní nebo utrpí těžký úraz a jiný za celý život téměř nenavštíví lékaře ?

Většinou se spokojíme s jednoduchou odpovědí – někdo má prostě štěstí a jiný smůlu. Ano, je to tak, jenže odpověď na otázku “proč” nám zůstává většinou skryta. Je možné ji však nalézt v tarotových kartách. Příroda má své dané zákonitosti, které fungují bez ohledu na to, jestli je známe nebo ne. Vyhozený kámen vždy dopadne zpátky na zem, těleso ponořené do kapaliny vždy vytlačí určité množství kapaliny a pět plus pět se rovná deset. Je to tak bez ohledu na to, jestli to víme nebo ne. Pouze ten, kdo to ví, má určitou výhodu v tom, že dokáže předvídat důsledky, které mu určitá akce přinese. Někteří lidé se brání poodhalit tajemství zákonů, o kterých jsme se ve škole neučili, protože se nedají osahat, zvážit ani změřit. Není nutné, aby to chápal ten, kdo nechce. Příroda se však nikoho neptá, jestli něco chápeme nebo ne. Všichni jsme nuceni podle těchto zákonů žít, ať se nám to líbí nebo ne, ať rozumíme a chápeme nebo ne.

Jak pracovat s Tarotovými kartami?

Jedna z možností, jak se nechat vést výukou duchovních zákonů bez vazby na různé sekty a církve, je poznání tarotu, který sestavili moudří lidé před mnoha lety jako pomůcku pro lidi, kteří jsou na své cestě hledání osamoceni. Do obrázků tarotových karet vložili svá poznání a v moudrosti přírody se vytvořily energetické bytosti, které člověka vedou pochopením těchto obrázků. Na téma tarotu bylo napsáno mnoho knih a nakresleno mnoho různých obrázkových karet. Pro začátečníka je však složité se v kartách vyznat. V balíčku je jich hodně a každé z nich lidé přisoudili mnoho významů. Navíc se lidé při studiu tarotu velmi často orientují na karty velké arkány, jejíž hloubka je však pro většinu lidí pochopitelná pouze teoreticky, protože odráží působení božích zákonů na náš osud, který zpravidla nemůžeme změnit.

Člověk, který dokáže žít podle tohoto moudra, nepotřebuje již poznávat jednotlivé šuplíky, protože zná celek. Pokud má však potřebu vést druhé lidi jejich cestou poznání, může se na jejich cestě velmi dobře orientovat, když jednotlivé karty pozná. Člověk, který dosud v souladu sám se sebou žít neumí, může tarot využít jako mapu na cestě hledání životního programu své duše. Tarot jsou mapou podvědomí a duchovních zákonů odehrávajících se na nevědomé úrovni v proudění energií mezi lidmi. Orientaci v mapě duchovních zákonů je možné přirovnat k orientaci počítače ve dvojkové soustavě, kterou ho krmí programátor. Cílem počítače je vytvořit konkrétní program a má k tomu systém nul a jedniček. Podle toho, na který z těchto znaků v každém okamžiku narazí, udělá další krok. Pomalu, postupně, až vytvoří celý program. Navenek to není vidět a nikdo z laiků nevidí, kolik jednotlivých kroků musí počítač provést při každém našem kliknutí myši. Uvnitř však probíhá stálá práce. Jen ten, kdo by měl možnost nahlédnout do tohoto děje a ještě by mu navíc rozuměl, by byl schopen říci, co které kliknutí myši přinese. V životě je to podobné. Každý máme svůj životní program, který si svými myšlenkami a pocity stále dotváříme a většinou mu nerozumíme. Cílem je pochopit ho, zorientovat se v něm a naučit se ho používat, protože je to cesta k tomu, abychom v něm mohli změnit to, co se nám nelíbí.

Bytosti jednotlivých karet malé arkány mají schopnost provést poznáním každého člověka, který se na ně začne nalaďovat. Práce s těmito bytostmi je jednoduchá. Stačí si koupit tarotové karty, oddělit si malou arkánu od velké, začít zpočátku pracovat jen se 40 kartami malé arkány a nesnažit se věštit. Hlavní práce při slaďování se s bytostmi karet spočívá v tom, že v běžných situacích, které přicházejí do života, si vytáhneme z balíčku vždy jednu kartu s otázkou Proč se tato situace stala? Když se při kladení otázky zklidníme a upřímně se obrátíme na bytosti, které sice nevidíme, ale víme, že jsou vždy při práci s kartami s námi a snaží se pomáhat, přijde na základě významu karty odpověď. Můžeme ji vnímat jako naši vlastní myšlenku. Můžeme mít dokonce i pocit, že bychom takovou odpověď našli i bez karet. To je všechno v pořádku.

Karty nás nalaďují na naše vlastní vnitřní pocity, není nic divného, když odpověď již dopředu víme. Je to jen známka, že jsme v dobrém spojení. Stačí důvěřovat a časem se může stát, že přijde i odpověď, která překvapí a dá nová poznání. Je dobré zapisovat si situace a karty, které jsme si v jednotlivých situacích vytáhli. Časem tím přijde pochopení skutečného významu karty a tím dojde ke sladění se s bytostí této karty. Jakmile se člověk takto sladí s bytostmi všech 40 karet malé arkány, začnou se mu odkrývat souvislosti mezi kartami. Při kladení otázky je třeba vždy mít na paměti, že bytosti karet žijí ve společenství, kde jsou na sobě vzájemně závislé. Každou kartu proto posuzujeme i podle významu karet, které jsou v číselné řadě před ní i za ní. Teprve takto získáme hluboký vhled do situace, která se děje. Tímto způsobem se můžeme postupně naladit na příčiny všeho, co nám přichází do života, pochopit sebe i lidi, nalézt vnitřní klid.


Vloženo: 21.03.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 5
poslední: 20.12.2010 13:06

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Napřed dělá se dobrým, pak je dobrý. Napřed dělá klid, pak je Klidem. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Máte doma televizi?
ano (4945)
->
ne (4294)
->
Celkem hlasovalo: 9241

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0