Tradiční a netradiční Reiki - co si představit pod označením tradiční Reiki?

sestavil: Václav

Reiki je někdy rozdělováno na Reiki tradiční a netradiční, východní a západní, japonské a tibetské, původní a vylepšené (doplňené o různé tzv. nové symboly) apod.

Reiki je ale jen jedno - jedna energie různých kvalit. A nejen to. Také taichi, shiatsu, jóga, meditace, všechny náboženství, nebo např. i věda - to vše je stejná energie.. jedno a to samé..

Jak rozumět slovu "tradiční"?

Tradiční a netradiční ReikiNejdříve krátce ke slovu "tradiční". Řekněme, že někdo pěstuje česká rajčata - to chápejme jako to "tradiční". Tito lidé tomu ale nebudou říkat tradiční rajčata, ale prostě jen rajčata. A zpravidla je ani prodávat nebudou, protože je pěstují sami pro sebe.

Jak poznáme tradiční česká rajčata? Pokud jsme nikdy nepěstovali na zahráce rajčata, nebo je nepěstoval někdo v naší rodině, tak to nepoznáme (nevíme jak mají chutnat). A tak se občas spokojíme i s tím, co česká rajčata příliš připomínat nemusí. Může u nich sice být nápis "Kvalitní rajčata z české zahrádky", ale ten je tam často jen proto, že prodejce není hloupý a ví, co lidé hledají.

Takže pátrat po něčem, co je označováno za "tradiční", je často slepá cesta (dělají to tak všichni a jiní lidé toho využívají). Pokud tedy hledáme to "tradiční", nemusí být úplně hloupý přístup, hledat spíše to "netradiční/neobvyklé".

Pozn.: určitě mi dáte za pravdu, že ty nezdravěji vypěstovaná rajčata nemusí vypadat nějak výstavně a mají často i své mouchy - mají praskliny, jsou do sebe srostlá, brzy se kazí... nejsou dokonalá... jsou obyčejná... jsou ale chutná...

... a tak nějak je to z mého pohledu i s tzv. tradičními Reiki kurzy a tradičními Reiki zasvěceními.

Kolik existuje tradičně vzdělaných Mistrů Reiki?

Kolik je tedy v dnešní době tzv. tradičních Mistrů Reiki? Přesněji řečeno, kolik je Mistrů Reiki, kteří pracují s podobnými energiemi, se kterými pracoval Mikao Usui? 5, 10 mistrů v celé Evropě? Nebo ještě méně? Ale porovnávat "původní" a "dnešní" Reiki je trošku nesmysl (jiná doba, jiné společenské zvyky, jiné měřítka hodnot apod.).

Když o tomto tématu mluvím s lidmi, slýchávám často, že je dnes nová doba, že jsou k dispozici ultra-vysoké energie, nové druhy Reiki apod. To vše jsou z mého pohledu jen pohádky - dobře se to poslouchá to ano, ale to je vše. A i kdyby dnes byly na planetě Zemi malinko jiné energie než před 100 lety, tak jde především o to, umět s těmi energiemi pracovat. A to (z mého pohledu) příliš nedovedeme. A např. skrze Reiki se to můžeme naučit, ne si hrát s tzv. meziplanetárními, či multidimenzionálními energiemi. Máme pochopit především ty energie, které jsou okolo nás - lidé, zvířata, rostliny apod.

Když například potkávám lidi, kteří mluví o různých transformacích lidstva a channelingu různých energií, vidím před sebou rozvibrovanou kouli energie, ze které jde spíše strach, než nějaké známky moudrosti. Vypadají jako ti zajíci z pohádek, co si běží pro mrkvičku, a za patami se jim jenom práší :))

Z mého pohledu je to vlastně jen určitá forma magie. Oni si různými technikami roztočili své energie a když jste s nimi, funguje to pak trošku jako roztočený kolotoč. Součástí toho všeho je, že Vám napovídají spoustu zajímavých historek, o kterých když začnete přemýšlet, tak jste přesně tam, kde vás chtějí mít. Do této situace se ovšem můžete dostat jen tekdy, když s tím co nabízí, zarezonuje ta část vašeho já, které můžeme říkat ego.. A čím více s tím člověk zarezonuje, tím více je mu jedno, kolik to stojí, koho/co tím ve skutečnosti podporuje, nebo jaký to má dopad na společnost. Takový člověk vidí jen jedno - chce to pro sebe získat.

A pak jsou lidé, kteří jsou jiní - jsou krásně zharmonizovaní, člověk se s nimi rozpouští, na nic si nehrají, žijí v souladu se vším okolo.. nikomu nic neslibují, nikoho na ni nelákají, žijí v harmonii (sami se sebou) a jdou ostatním příkladem..

Jak si představit vysoké vibrace?

Je zde jeden velký zádrhel. Když začneme pracovat s energiemi (třeba Reiki), začneme cítit a vidět různé energie. Čím intenzivněji je pak cítíme, nebo čím jasněji vidíme, tím více si můžeme myslet, že pracujeme s vyššími a vyššími vibracemi.

To ale nemusí být tak úplně pravda. Je to stejné jako když pětiletý kluk postaví na pískoviště velký hrad, a začne si myslet, že je nejlepší stavitel na světě. Ano je, ale pouze sám pro sebe. Prokoukne to ve chvíli, kdy si například všimne bagru, který kousek od pískoviště hloubí jámu pro nový supermarket :))

Ale zpět k vibracím. Jako určitou vibraci můžeme chápat i vlastnosti jako např. vnitřní vyrovnanost, férovost, skromnost, poctivost, obětavost apod. (předchozí větu doporučuji přečíst ještě jednou a pomaleji). A to nejsou zdaleka ultravysoké vibrace, jsou to stále jen obyčejné lidské energie. Ale pouze skrze tyto energie se můžeme dostat k těm vyšším. A to je dle mého názoru důvod, proč je tak málo dobrých mistrů. Je totiž těžké se tak chovat, když máme fungovat v tomto světě, kde se tak lidé zpravidla nechovají.

Takový člověk je pak občas sám proti sobě a svému pohodlí - výměnou za vyšší bytostné vibrace.

Jak si představit velmi vysoké vibrace?

Jako jednu z "nejušlechtilejších" lidských vlastností chápu pokoru. Nebudu zde psát, že pokora je když.. to je hloupost. Vím ale, jak fungují mistři, kteří tuto vlastnost mají. U takových mistrů jsem při pohledu na ně vždy jen zklopil oči a zastyděl se, jaký život to vlastně žiju. Ale co, žiji jak umím.

A dalším stupněm může být řekněme neosobnost. Ale zde už odpadají jakékoliv postoje ve významu "dělám to, protože to je pro mě dobré", nebo "dělám to, protože to je dobré pro svět", "někomu to pomůže" apod. To vše jsou pouze osobní postoje.

Domnívám se, že toto je způsob, jak se lze dostat ke skutečně mistrovským energiím. Takový člověk si pak ale jako mistr připadat nebude... kdoví, jak takoví lidé vidí svět.. nejspíš úplně stejně jako my - a přitom úplně jinak :))

Otázkou je, jak to zrealizovat v praxi... nebo spíše jít a zrealizovat to.. cestu/necestu k tomu všichni moc dobře známe, víme přesně čím začít.. (je to obvykle to, co čeho se nám nechce :))) jen nám to občas komplikuje fakt, že si chceme užívat různé radovánky tohoto světa, něco dalšího získávat (věci tzv. materiální i tzv duchovní - zasvěcení, poznání něčeho nového atd.), často to různě hodnotíme - jako třeba teď já :)) atd.


Další informace o Reiki si můžete přečíst na stránkách reiki.zivotni-energie.cz


Vloženo: 6.03.2011

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 5
poslední: 9.02.2012 10:55

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

To je právě krásné na duchovní cestě, že duše nesmí jít Tam cestou, kterou vyšlapali jiní. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0