Tři úrovně tantrického vztahu

sestavila: Pranama
http://mohendzodaro.cz/
1. dobrý tantrický vztah I. - fyzická úroveň
2. dobrý tantrický vztah II. - emocionální úroveň
3. dobrý tantrický vztah III. - duchovní neboli esoterická úroveň

Schematicky rozděleno, můžeme tantrický vztah rozdělit do tří úrovní. Toto schématické rozdělení je velice zjednodušující, ale pro přehlednost myslím dostačující a jasné. Je potřeba postihnout tyto tři úrovně:

  1. Fyzická úroveň
  2. Emocionální, duševní úroveň
  3. Duchovní, nadosobní úroveň

TantraČastokrát se setkávám s tím, že mi někteří adepti tantry tvrdí, že k tantrickému vztahu patří pouze duchovní, nadosobní část. Že jim stačí, aby v muži nebo ženě spatřovali božského Šivu nebo tančící Šakti. Potom, že jsou schopni vytvořit opravdový tantrický vztah. To je ale utopie! Lidská bytost se neskládá pouze z nadosobní, všeobecné a božské části. Je to dokonce stejná utopie a stejně omezený vztah, jako vztah, který je založený pouze na fyzické úrovni.

Netvrdím, že bychom neměli pěstovat takové vztahy a dokonce proti nim vůbec nic nemám, ale pokud chceme hovořit o tantrickém vztahu de facto, měli bychom rovnoměrně rozvíjet všechny úrovně a žádnou nepovyšovat a žádnou neponižovat.

Dobrý tantrický vztah I. - Fyzická úroveň

Není možné tvrdit, že vzájemné naladění a jiskra ve vztahu není důležitá.Naopak ji považuji za základ dobrého tantrického vztahu. Přitahování a jakýsi pocit osudovosti je velkým počátečním nábojem, který může tantrické partnery dovést daleko, vědí li ovšem jak s tímto obrovským potenciálem pracovat.

Častokrát samozřejmě na tantrické škole a tantrických seminářích pracujeme volbou náhodného výběru, žena nebo muž má možnost ochutnávat různé energie různých partnerů. Tyto techniky jsou dobrým základem k rozvinutí čistého tantrického vztahu bez závislostí. Jde o to, že při náhodném výběru u některých tantrických technik( podotýkám ne u milování!) máme možnost prožít zkušenost s cizím člověkem, kterého jsme si vědomě nevybrali. Tato zkušenost je nedocenitelná. Jde o to, že existuje zhruba šedesátčtyři různých typů mužů a šedesátčtyři různých typů žen. A my jsme samozřejmě přitahováni pouze určitým pro nás vhodným typem muže nebo ženy. Ovšem v těchto technikách objevuje poklady, kterých bychom si za normálních okolností nevšimli a častokrát zjištujeme překvapeni, jak nám ve skutečnosti onen doposud neznámý člověk je blízký a nacházíme k němu cestu. Zároven se tak obohacuje naše osobnost a schopnost přijímat.Vím, že se několikrát stalo, že dlouholetí přátelé se po setkání ve vnitřím kruhu tantry a po hluboké dechové technice stali během jednoho osudového pohledu náruživý milenci, a velice se divili, že si sebe dlouhá léta v tomto ohledu nevšimli.

To je ale pouze k tantrické technice, ke způsobu, jakým pracujeme.

Fyzická úroven, fyzické milování, fyzické přitahování a fyzické uspokojení jsou stavebním kamenem dobrého tantrického vztahu. Nepostavit tantrický vztah na těchto základech je podobné jako stavět pyramidu v bažiništi. Stavba může být velkolepá, ale propadne se v základech! Pokud jsme stále ještě nenalezli takového parnera, při jehož pohledu bychom padali do mdlob, není třeba zoufat. Naopak je to pobídka k experimentování, k ponoření se do neutrálních tantrických technik, pro rozvoj individuální osobnosti. Nakonec stejně platí pravidlo, čím svobodnější a rozvinutější je vaše osobnost, tím svobodnější a kreativnější vztah v pravý okamžik navážete.

Ještě k praktickým náležitostem fyzického těla a k různým tantrickým technikám, které pracují se záklandí životní energií a se svaly a energií pánve. Cvičení, která zařazujeme na našich kurzech- jako Mohendžo-dáro, Kajakalpa,..

Naladění před milováním je důležité. Úroven naladění závisí na aktuální energetické hladině a u každého člověka se liší. Pokud žena nebo muž necvičí žádná vnitřní tantrická cvičení, mohou mít tuto hladinu velice nízkou. U ženy potom obzvláště ( stává se to velice často po porodu) chybí tok této zákládní kundalini energie. Vaječníky, děložní hrdlo a pochva mají nízký svalový tonus, oblast pohlavních orgánů chladne. Nakonec dokonce uniká pohlavní energie ven. Mohou trpět premenstruačním syndromem, bolestmi hlavy a podbřišku, anebo nepříjemnými emocionálními reakcemi. Ženě potom trvá déle než muži než se vzruší k bodu varu, nebo k bodu orgasmu. Dalo by se to velice dobře přirovnat k vodě, protože pohlavní energie má podobné vlastnosti. Je rozdíl přivést do varu teplou vodu, anebo se snažit rozehřát ledovou tříšt. Muži, ale stejně tak i ženě, potom trvá daleko déle než vzruší partnera, jehož pohlavní oblast je chladná.

Proto také si starší muži s oblibou vyhledávají mladé milenky, protože jejich pohlavní energie je ještě v harmonii a proudí přirozeným způsobem. Kdyby si ale tito muži uvědomili, že pravidelným cvičením mohou nastolit i u sebe pohlavní harmonii a proudění mladého jelena! Ale to je jiná otázka! K zahřátí, k obnovení a k nastolení přirozenému toku pohlavní energie, k posílení pohlavní oblasti a svalového tonu se právě výborně hodí tantrická cvičení, která pracují s dechem a s vnitřním prouděním energie. U těchto cvičení nejde totiž o vnější formu, ale o vnitřní provedení.

Dobrý tantrický vztah II. - Emocionální úroveň

Známe velice dobře z našich seminářů, že existuje mnoho emocionálních úrovní, objevili jsme i takové, které se v běžném životě projevují rafinovaně a skrytě. Tantrický vztah je založen na emocích. Tantrický vztah a emoce jsou hutnou náplní, která činní vztah proměnným. Líbí se mi toto přirovnání: emoce a emocionální vztahy jsou rumem v dortovém těstě. Není vidět, ale dort podle něj chutná a voní. Nenalijeme li do těsta tuto esenci, ignorujeme li její důležitost, těsto je mdlé a nevábné.

Ne nadarmo se tvrdí, že se do samotného vztahu promítají všechny různé jiné vztahy. Velice silně to bývají vztahy z dětství, vztah dítěte k mamince a maminky k dítěti, vztah k otci, ale i jiné archetypální vztahy- vztah ke smrti, k milování, k životu. Tolikrát jsme zažili proměnu ve vztahu po tantrických archetypálních technikách. Například známá a legendární tantrická prožitková technika Mahabharata, otevírá vztah člověka ke smrti, k domovu, ke kořenům, k rodině. Všimli jsme si, že tyto techniky během významných tantrických akcí, tak že tyto techniky výrazně ovlivnují vztah a jeho podhoubí. Stane se totiž to, že tantričtí partneři spolu prožívají archetypální situace, které jsou ukryty hluboko v nevědomí. Skrze tento niterný prožitek se jejich vztah výrazně mění, prohlubuje a dosahuje tantrické úrovně.

Potom opravdu tantričtí partneři překračují hranice konvenčního vztahu.

Šakti, ó krásná tančící bohyně, spatřuji v Tobě popel světa, utonul jsem v tvé nadpozemské náruči!

Dobrý tantrický vztah III. - Úroveň nadosobní, duchovní neboli esoterická

Tantrické meditace a tantrické meditační prožitkové techniky rozvíjejí nadosobní a nadsmyslovou úroven vztahu. V tomto okamžiku se jedná spíše o individuální cestu, i když meditační tantrické setkání ve vztahu je považován za vrchol tantrického milování. Ovšem otevřít a vybudovat otevřenou meditační mysl, je cestou individuální. Nejde o představivost, nejde ani o nadpozemské vzývání, jde o otevřenou, meditativní a neulpívající mysl. K tomuto účelu se nám výborně osvědčily Oshovy aktivní a tiché meditace, a párové meditace. Tato cesta je nejdelší, je ovšem i nejkrásnější neboť vede do ticha a přijímání.

Další tantrickou technikou, kterou v Lažánkách na tantrické škole používáme jsou Tantrické dechové sútry z Knihy tajemnství, z Book of Secrets, nejvýzanmějšího tantrického díla. Tyto sútry otevíráme ne Vnitřním kruhu tantry. Jsou to hluboké, dechové zasvěcovací techniky, které vedou tantrický pár do hlubokého vzájemného naladění a zasvěcení.


Vloženo: 4.02.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 2
poslední: 12.12.2011 23:26

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Není to zvláštní, jak se to někdy semele? (Columbo)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7959

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0