Zažít Spojení se Životem

datum: 07.07.2011
okres: Praha
pořadatel: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
cena: 50 Kč
adresa: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2

Vloženo: 6.07.2011 14:33

Podrobnosti:

Tento workshop je rozdělen do dvou částí. První část nás ukotví v pocitu vděčnosti. Ve vděčnosti za zázrak života, ve vděčnosti za naše vlastní kvality a v odvaze milovat (planetu) Zemi bez pokusů o znecitlivění sebe sama. A ve víře v sebe samotného a zároveň v ostatní, protože to je základ, díky kterému můžeme dosáhnout čehokoliv.
V druhé části nás čeká rituál Mandala Pravdy. Vyjadřovat pocity hněvu, strachu, bezmoci, smutku nebo pocit viny nad tím, co se děje v našem světě, vede v dnešní době velmi často k marginalizaci, k tomu, že se ocitáme v menšině, neuznávaní, opovrhovaní a diskriminovaní na okraji dané společnosti. Mandala pravdy nabízí místo, kde je možné a kde je také slyšet hlasité vyjadřování těchto pocitů, jež jsou až příliš často tabu v našem společenském životě, a jejichž projevy působí jako kyslík potřebný k dýchání. Pravda dává život a umožňuje nám procítit naši základní vzájemnou provázanost v celistvosti Života.


Šance pro každého z nás

Mnoho lidí na celém světě se zajímá o životní filosofii nazývanou Hlubinná ekologie, jejímž hlavním znakem je princip neoddělenosti člověka od ekosystému Země, všech živých bytostí a jejich prostředí. Tváří v tvář současnému stavu životního prostředí naší planety se zapojují do procesu takzvaného „Velkého obratu“, a to jak z hlediska svých vlastních životů, tak i z hlediska globálního.
Dne 7. července ve čtvrtek přivítáme V Prostoru 42 Claire Caré, známou představitelku hnutí Hlubinné ekologie v praxi.
Claire Carré se narodila v Southamptonu ve Velké Británii v roce 1964. Hlubinnou ekologií se zabývá intenzivně od roku 1989 a semináře na toto téma vedla v Anglii již v roce 1994. Je jedním ze zakládajících členů první výzkumné skupiny ve Velké Británii - Institutu pro Hlubinnou ekologii. S Ph.D Joannou Macy z USA dlouhodobě spolupracuje a pravidelně se účastní jejích aktivit. Současným domovem Claire Caré je Francie, kde je mimo jiné profesionální učitelkou pohybu a tělesného uvědomění v Paříži na VIII. Univerzitě a smyslem její práce je prozkoumat fyzické a smyslové zkušenosti, aby došlo k základnímu propojení v systému mysl-tělo-země. Semináře, přednášky a workshopy Hlubinné ekologie s názvem „Roseaux Dansants“ pořádá ve Velké Británii, Francii, Belgii a Švýcarsku.
Filozofie Hlubinné (Duchovní) ekologie v praxi v současnosti podstatně ovlivňuje mnoho ekologických organizací na celém světě. Claire Carré, přední světová představitelka tohoto významného duchovního hnutí dnešní doby, pro kterou je zároveň příznačně charakteristická lidská skromnost a pokora, se na letošním letním festivalu Miluj svůj život představí ve třech samostatných tříhodinových programech. Nenechte si ujít šanci navštívit některý z těchto programů, nejen proto, že se v nich setkáte se skutečně funkčními profesionálními postupy, ale hlavně proto, že se dozvíte více o tom, jak se osobně zapojit do hnutí Hlubinné ekologiie v praxi přímo od její přední představitelky. Protože tím vy sami podpoříte principy života na Zemi. A protože tím také posílíte vlastní vazby spojující vás se spokojeným životem a upevníte se v jistotě, co je vaše skutečná volba pro tento život.

Datum a čas: 7. 7. 2011 (18:00 - 21:00)
Místo: Prostor 42 Gorazdova 1, Palackého náměstí Praha
Cena: 50 Kč
Lektor: Claire Carré - USA, Francie


KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Když chci něco rozřešit, nebudu o té věci přemýšlet, budu o ní mlčet. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Průvodci
komentářů: 3, poslední: 4.06.2018
Indiáni, indiánské kmeny
komentářů: 14, poslední: 7.07.2018
Meditace: Váš vlastní pohřeb
komentářů: 3, poslední: 6.07.2018
Připadáte si jako mystik / mys..
komentářů: 4, poslední: 6.07.2018

Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 75, poslední: 10.07.2018
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 61, poslední: 21.06.2018
Kdy jste naposledy viděli svět..
komentářů: 8, poslední: 14.06.2018
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 38, poslední: 1.06.2018
Jíte maso? Jaké? Jak často?
komentářů: 97, poslední: 26.05.2018
Meditační hudba
komentářů: 17, poslední: 9.05.2018Copyright © 2007-2018: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0