Zdravý životní styl - hra na lepší život

sestavil: Václav

Na každém kroku můžeme narazit na spoustu varovných signálů, které nám radí, jak lépe žít. Je mnohdy nadlidský úkol se rozhodnout, co je pro naše zdraví opravdu správné. Nicméně existují obecná doporučení, jejichž platnost nikoho z nás nenapadne vyvracet a přesto se jimi neřídíme. Co si tedy představit pod pojmem zdravý životní styl? Proč je tak těžké se těmito pravidly řídit? A co si takhle začít hrát?

Změn své já a změníš svět

Zdravý životní stylSystém, ve kterém žijeme, není jednoduchý. Mnohdy máme pocit, že za nás v některých otázkách rozhodují jiní. Pokud se ovšem důkladněji zamyslíme, zjistíme, že tomu tak vždy být nemusí. My sami se můžeme svobodně rozhodnout čemu budeme věřit a jak budeme žít.

Nejíst tučná jídla, dávat si často ovoce a zeleninu, nepřejídat se, pravidelně sportovat, nekouřit, nepřehánět to s alkoholem, najít si čas na své záliby, meditovat,… Tyto fráze často slýcháváme od nejrůznějších lékařů a psychologů. A i přesto se mnoho z nás chová přesně naopak. Netvrďme, že jde jen o zvyk, nebo že to dělají i ostatní. Namísto toho se raději věnujme tomuto tématu.

Hra na lepší život

Pro inspiraci zde uvádím můj postoj například k problému správné životosprávy. Nazvěme to “hra na lepší život”. Netvrdím, že to bude každému vyhovovat. Jen si myslím, že pokud budete mít pocit, že váš jídelníček je spíše návod jak dojít od vaší lednice do nemocnice a pokud se nad sebou trošku zamyslíte, jistě si taky podobný vlastní model vytvoříte.

Jak se tedy tato hra hraje? Jsou výrobky a činnosti, které mi vyhovovaly, na které jsem byl zvyklý. Na některé jsem byl opravdu hodně zvyklý a nebál bych se je označit jako jistý druh závislosti. Pokud ovšem vnitřně cítím, že jsou některé z těchto výrobků a činností v rozporu s tím jak vnímám zdravý životní styl, pokusím se je nahradit alternativním řešením (místo několika piv si dám několik šálků zeleného čaje, místo chipsů například čerstvou papriku). Pokud namítáte, co špatného je na pivu, zkuste si přečíst tento článek. Tak a zpět k naši hře. Ono to totiž mnohdy opravdu zafunguje a cítím se pak lépe. Spánek je efektivnější, myšlení bystřejší a lépe zvládám každodenní stres. Je pochopitelné, že v sobě nezměním vše najednou. Dokonce i nyní si dám občas mé oblíbené chipsy, je to ovšem několikrát za rok, a ne 3x týdně.

Hra na lepší život.. velice zajímavá hra.. vy ji totiž chvíli hrajete a pak to ani nepostřehnete a vy ji žijete. Již to není hra, ale již máte rádi čaj a navíc jste potkali spoustu zajímavých lidí, kteří mají čaj rádi také.

Zde ještě malá poznámka. Když píši čaj, myslím tím čaj sypaný (mně nejvíce chutná pravý zelený). To co se prodává s nápisem sáčkový čaj nepovažuji ve většině případů za něco, s čím by se dalo jakkoli experimentovat.

Další informace o čaji si můžete přečíst například zde: O čaji - pít zelený nebo černý čaj?


Vloženo: 12.04.2007

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 1
poslední: 11.07.2018 02:44

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Jsem klidný - pomalu si to říci, ztotožnit se s tím - pak jsem opravdu klidný. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Kryoterapie - léčba mrazem: ex..
komentářů: 3, poslední: 19.08.2019
Geofyzikální válka
komentářů: 5, poslední: 1.08.2019
Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019

Takže na Měsíci nikdy nikdo ne..
komentářů: 26, poslední: 3.08.2019
Destilovaná voda - je rozumné ..
komentářů: 45, poslední: 1.08.2019
Petr Chobot - meditační akce
komentářů: 9, poslední: 1.08.2019
mystička Ivana Adamcová
komentářů: 73, poslední: 1.08.2019
Křesťanství v Čechách
komentářů: 13, poslední: 25.07.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019


Anketa

Byl/a jste vždy sexuálně věrný/á své/mu partnerce/partnerovi?
-> ->
Celkem hlasovalo: 7950

Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0