Zdroj Reiki?

sestavil: Václav

To je zase nadpis.. ufuf.. do jednoho článku napíši "Reiki není nic konkrétního" a do druhého zamyšlení nad tím, co je zdrojem Reiki. :) Tento článek ale není o nějakém Reiki, je to spíše jen taková úvaha.

Reiki = otevření se neosobním silám?

Zdroj Reiki?Závěr, ke kterému jsem postupně došel v oblasti léčení: „pokud něco skutečně léčí, jsou to neosobní síly, které začnou být zřetelnější, když člověk přestane upínat pozornost k těm osobním“.

V souvislosti s Reiki se může dít to, že člověk postupně „roste“, získává další a další stupně. To vše je nabaleno na něčem, čemu můžeme říkat osoba. Všechny ty zasvěcení jsou tedy pro osobu (nikdo jiný žádné zasvěcení nepotřebuje).

Pak je zde ovšem něco, čemu můžeme říkat neosobní energie, což chápu jako něco, co nepřichází z osoby.

Vtip je v tom, že se můžeme ztotožňovat buď s osobou (a pak si přisuzovat všechny ty zasvěcení a pokroky), a nebo se s ní tolik neztotožňovat (neřešit to).. Pak jsou okamžitě všechna zasvěcení do Reiki a čehokoliv jiného jen jako hračky, které jsme používali kdysi v dětství a je úplně jedno, jestli jsme jich měli 5 nebo 50.

Svět řídí neosobní síly a lidé si to přivlastňují a myslí si, že to dělají oni :)))))

Kdy je Reiki na překážku?

Situace se může změnit, když si uvědomím, že i ty neosobní síly jsem ve skutečnosti já. Jsem podstata všech Reiki mistrů a všech zkušeností všech lidí, kteří pracují s Reiki. A nejen to. Jsem dokonce něco ještě jemnějšího, něco co je naprosto nepopsatelné, co je za vším, co si lze nějak představit... Tento postoj může způsobit úplnou katastrofu. To všechno, co člověk získal (peníze, zkušenosti, zasvěcení, zážitky, schopnosti, uznání) je totiž najednou bezcenné. Jediné k čemu to bylo dobré je to, že si člověk díky tomu mohl uvědomil, že není pouze jedna konkrétní osoba. Peníze, zkušenosti, i všechna ta zasvěcení sice náleží něčemu, čemu můžeme říkat osoba, ale to je tak všechno..

Jaký pak mají smysl nějaké stupně, ať už jakkoli vysoké, když vím, že nejsem jen jedna osoba? Jsem něco mnohem moudřejšího – všichni jsme. Proč to něco sekat na jednotlivé "lidi" a bavit se o tom, zda je pro ně Reiki dobré nebo špatné?

Reiki může být veliká zkratka, ale to jen na začátku. Jakmile si člověk uvědomí, že to je zkratka, a začne tak Reiki používat, může se z toho snadno stát veliké omezení...

Reiki a křesťanství

Občas nacházím texty, kde se proti sobě staví Reiki a křesťanství. Je to sranda. Křesťané občas říkají, že je Reiki magie, protože se tam provádí různé rituály a používají různé symboly. Sami ale chodí na obřady do kostela a symbolů by se také našlo mnoho (kříž, sepnuté ruce,..). A od reikistů zase někdy slýchávám, že jsou křesťané jen slepé ovečky, ale sami zobou zrní z dlaně svého reiki mistra a bezmezně mu věří.

Ať už ale potkám tzv. reikistu, nebo tzv. křesťana, rozumím si s oběma. Oba mají ručičky, nožičky, oba v něco věří, oba se nějak chovají, oba můžou mít spoustu věcí ujasněných a spoustu zase nedořešených. Pokud ovšem prohlásím, že pracuji s Reiki, nebo že věřím v Boha, může být hned zle. A to jen proto, že jsem řekl jednu větu. Je to zajímavé, jak občas bojujeme za to, čemu věříme.

Mezi mými kamarády jsou reikisté i křesťané. Pravdou je, že je většinou zbytečně neprovokuji a s každým se bavím trošku jinak - používám jiný slovník slov.


Pozn.: toto je text ze série článků, které jsem sepsal v polovině roku 2011. Další informace o Reiki jsou uvedené například zde: reiki.zivotni-energie.cz.


Vloženo: 29.02.2012

KOMENTÁŘE

počet komentářů: 5
poslední: 16.05.2012 22:15

SOUVISEJÍCÍ STRÁNKY


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Když se vkrádá stále jedna myšlenka, jít po ní zpět až na ty podmínky, které ji vyvolaly. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 4, poslední: 22.05.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019