Ženská tantrická iniciace

datum: 20.03.2009 - 22.03.2009
okres: Česká Lípa
pořadatel: Ivana Megová
cena: 1950 Kč za víkend
adresa: Skalka u Doks 22

Vloženo: 29.12.2008 02:19

Podrobnosti:

6 na sebe navazujících víkendů jaro – podzim 2009. První setkání se uskuteční 20-22.3. 2009

Během těchto setkání se budeme hlouběji věnovat základním ženským tématům, které nás přivedou ke kořenům naší vlastní ženské síly a pomohou nám objevit jedinečnou podobu bohyně v každé z nás. Přijetí sebe, svých pocitů a jedinečné podoby svého těla, objevování a zkoumání vlastní ženské sexuality, prohloubení kontaktu s naší joni, zdrojem naší ženské síly a potěšení, práce s energetickým tělem a čakrami, jeho pocítění a vedení energie v něm, meditace, jako cesta dovnitř, ženská magie – objevení naší vnitřní čarodějky, schopnosti měnit věci a transformovat je v něco nového, potěšení z vlastní sexuality.
V kruhu žen vytvoříme bezpečný prostor pro upřímné sdílení, vzájemnou podporu a inspiraci, společně pocítíme nesmírnou sílu ženského společenství a sounáležitost se všemi ženami současnosti i minulosti. Kurz je sebezkušenostní, takže se v něm pracuje s vlastními prožitky a pocity.

Od druhého víkendu se skupina uzavře, dál tedy budeme pokračovat jako bezpečná uzavřená skupina. Maximální počet účastnic je 20 žen.

Témata jednotlivých víkendů:

1. Přijetí sebe a svého těla 20.3.-22.3. 2009 Skalka u Doks
Díky výchově a vlivu společnosti, díky minulým negativním zážitkům jsme se oddělily od našeho těla, od zdroje naší vitality, síly a radosti. Budeme léčit toto oddělení a učit se ctít naše ženské tělo a jeho jedinečnou podobu. Když se naučíme ctít samy sebe, své tělo a jedinečnost naší ženské sexuality, otevřeme se pro více potěšení, radosti a síly. Bohyně v našem nitru se probudí.

2. Osvobození své sexuality 15–17.5.2009(možná změna termínu nebo místa) Skalka u Doks
Náš vztah k vlastní sexualitě se řídí poselstvími, která jsme přijaly od svých rodičů, partnerů, společnosti a je ovlivněn jednak našimi minulými zážitky a také dvěma tisíci let omezování ženské sexuální síly. Společně budeme léčit naši ženskou sexualitu, abychom osvobodili její jedinečný potenciál. Zaměříme se na specifické kvality a potřeby ženské sexuality.

3. Tajemství jóni 26.-28.6. 2009 Skalka u Doks
Joni – ženský klín – je pro ženy zdrojem vitality, potěšení a intuice. Emoční a fyzická zranění však mohou vést ke znecitlivění a ztrátě kontaktu se svojí Joni i se svým ženstvím. Hravým a láskyplným způsobem budeme (znovu)objevovat a prohlubovat kontakt se svojí Joni. Když se Joni se stane naší přítelkyní, naše ženství je pevně zakotveno, dovolíme si více živosti, můžeme žít svůj život vášnivěji.

4. Práce s energií a ženská magie 28-30.8.2009 (možná změna termínu)
V každé ženě je ukryta síla, kterou lze využívat, pokud s ní umíme zacházet. Víkend probouzení divoké ženské přirozenosti, nespoutaného ženského já, Vydáme se na cestu znovu objevování divoké a nezkrotné ženské síly, která byla často potlačována, a která dřímá v nitru každé z nás, aby nám pomohla obnovit naší živost a spontaneitu. Napojíme se na živly a jejich archetypy, včetně archetypu Kálí, pokusíme se znovuobjevit naši intuici, která je zdrojem ženského poznání a vhledu, a také schopnosti léčit.

5. Potěšení 2.-4.10. 2009 Skalka u Doks
Na tomto víkendu budeme objevovat nevinnost a hravost, které jsou naší sexualitě vlastní. Budeme zkoumat vlastní potěšení a to, co je pro něj potřeba, učit se vyjadřovat svá přání, dovolit si je plnit a umět se uvolnit a plynout v energii vzrušení.

6. Matka listopad 2009
Každá z nás měla matku a mnoho z nás matkou je nebo se jí možná v budoucnu stane. Často nám vztah s matkou ovlivňuje naše prožívání a sebevědomí, aniž si to uvědomujeme. V tomto víkendu budete mít možnost prozkoumat v čem jste si se svou matkou podobné a v čem rozdílné, s prožitkem si odžít některé zatím nevyřčené věci, sdílet ženské mateřské příběhy a samozřejmě si také užít péči ostatních žen ve formě doteku a masáží.

Co Vás čeká?

* relaxační a meditační techniky
* vedení energie po těle
* práce s čakrami
* imaginace
* jemné a smyslné masáže (principy doteku, dávání a přijímání)
* energetická cvičení (nabíjení těla energií a uvolnění se do ní)
* léčení tělesných bloků
* uvědomování si a respektování vlastních hranic
* sdílení vlastních prožitků a pocitů
* sebevyjádření pohybem a tancem
* práce s ženskými archetypy
* objevení bohyně uvnitř své bytosti
* tantrické a magické rituály
* Dechová cvičení jako klíč k prožívání těla, emocí, sexuality i nabíjení těla energií

Mgr.Ivana Megová, (nar. 1967), pedagožka, lektorka ženských kurzů,
Studovala pedagogiku na PF UJEP a psychologii na FF UK, absolventka pětiletého psychoterapeutického výcviku SUR a dvouletého výcviku tantry u Johna Hawkena, seminářů tantry u dalších učitelů (Piontek, Lowen, Hodosi). Lektorka a asistentka kurzů tantry, vedla pravidelný ženský tantrický klub v Praze. Věnuje se šamanismu (Pablo Russel, Alicia Hamm, J.Hawken), kultu Bohyně a dávnému postavení ženy ve společnosti. Učí na střední škole. Žije s partnerem a synem v Praze.

Michaela Košťálová,lektorka tantry, Absolvovala 2-letý výcvik Sky dancing Tantry u Johna Hawkena, semináře Maitreyi D. Piontek, Julie Deal a šamanismu, roční kurz dialogického jednání na Damu u prof. Vyskočila,kurz krizové intervence, terapie loutkou, specifika práce se ženami zneužitými v dětství, výcvik primární prevence, výklad snů v Jungiánské terapii, kurz taneční a pohybové terapie aj. Nyní účastnice 3letého psychoterapeutického výcviku dramaterapie u Mgr. Blanky Kolínové a 4-letého analytického výcviku (jungovská psychoterapie) pod ČSAP. Dále se zabývá thaiskými, tantricko-taoistickými a klasickými masážemi. Zajímá se o práci se symboly, spontánní tanec, cvičí bikram jógu a věnuje se klasickému divadlu.

Kurzovné: 1950 Kč za víkend (pá večer-ne odp.), (sleva: při přihlášení na celý kurz do 20.2 2009 a zaplacení nevratné zálohy 1000Kč na druhém víkendu se cena snižuje na 1800/víkend Kč - první víkend zpětně ).Kurz je pojat jako celek, od účastnic, které chtějí pokračovat, se ve druhém víkendu vybírá záloha na poslední víkend skupiny - 1000 Kč, která se následně použije na úhradu části kurzovného pro tento 6. víkend. Na všechny ostatní víkendy je záloha 600Kč.

Místo konání: různá centra mimo Prahu (ke kurzovnému je nutné připočítat náklady na ubytování a stravu v rozmezí 130 – 350Kč/ noc (dle typu zvoleného ubytování) a strava cca 210 -320Kč plná penze (možno objednat i bez stravy). Nejčastěji: Meditační centrum Skalka u Doks 22, nedaleko Máchova jezera se stravou: 340 Kč/den při spaní ve spol. místnosti, 440 Kč/den při spaní v pokoji
Nevratná záloha(při přihlášení) na 1.vík. je 600Kč na č.ú. 1384768063 / 0800.

Bližší informace a přihlášky:
Michaela Košťálová, sibylha@seznam.cz , 603 185 066, Mirotická 770/6, Praha 4- Libuš, 140 00 (Ivana Megová. Tel: 737 445 123 , megova@volny.cz, Na Březince 16, Praha-5, Smíchov 150 00)

Těšíme se na Vás Ivana a Míša


KOMENTÁŘE

počet komentářů: 0


Přihlášení

Login:
Heslo:

K zamyšlení

Ne žít v přítomnosti boží, ale žít přítomností boží. (František Drtikol)
- zkuste štěstí a seznamte se!
- meditace, přednášky, semináře
- Praha, Brno i další místa v ČR
- prodej nebo darování tibetské houby
- nabídka knih na prodej
- nabídka spolubydlení
- prostory pro různé akce


Smrt vlastní rukou
komentářů: 6, poslední: 13.07.2019
Posedlost duchem
komentářů: 8, poslední: 14.06.2019
Pocity ztraceného času
komentářů: 5, poslední: 19.07.2019
Rozbité zrcadlo = 7 let neštěs..
komentářů: 4, poslední: 30.03.2019

Sdílení duchovních prožitků s ..
komentářů: 18, poslední: 13.07.2019
Reiki škodí
komentářů: 56, poslední: 13.07.2019
Cíl člověka a zbytku živých by..
komentářů: 5, poslední: 19.06.2019
Celoživotní problémy
komentářů: 17, poslední: 14.06.2019
Pokračovatel Květoslava Minaří..
komentářů: 114, poslední: 10.06.2019
Jak se lidem bydlí v duchovním..
komentářů: 15, poslední: 5.06.2019Copyright © 2007-2019: Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Přidávání článků | Diskuzní fórum | Seznamka HARMONIE | Kontakt | RSS 2.0